Sprawozdanie z projektu - Przedszkole w Iskrzyczynie

Wpis dodał(a) Małgorzata Śniegoń

Czas realizacji zadań Projektu był dla nas czasem wielkiego świętowania i radości. Udało nam się zrealizować 12 zadań.

• Zadanie nr 1 - Dzieci z radością uczyły się hymnu i śpiewały go z wielkim przejęciem. Uroczyste odśpiewanie hymnu nastąpiło 9 listopada o godzinie 11:11 oraz podczas popołudniowych uroczystości.
  • Zadanie nr 3 - 9 listopada zorganizowaliśmy uroczystość podczas której, wspólnie z rodzicami, mieszkańcami, lokalnymi władzami i zaproszonymi gośćmi, świętowaliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Dzieci zaprezentowały przygotowaną inscenizację, która zakończyła się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego.
  • Zadanie nr 4 - Nasze dzieci poznały wiele piosenek patriotycznych. Szczególnie polubiły piosenkę "My jesteśmy Polakami".
  • Zadanie nr 5 - Polonez okazał się wielkim wyzwaniem dla naszych wychowanków. Efekt przygotowań zaprezentowano podczas uroczystości 9 listopada.
  • Zadanie nr 6 - Wiersz "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy bardzo się dzieciom spodobał, więc nauczyły się go bardzo szybko.
  • Zadanie nr 7 - Do realizacji tego zadania włączyli się rodzice naszych dzieci. Odszukali w swoich domach różne stare przedmioty związane z dawnym życiem w naszym regionie. Z przyniesionych przedmiotów utworzono Kącik Regionalny. Dzieci z zainteresowaniem podziwiały zebrane w nim eksponaty, które stały się inspiracją do rozmów o dawnych czasach.
  • Zadanie nr 9 - Nasze dzieci poznały wiele zabaw ludowych. Wśród nich ulubioną stała się zabawa "Jaworowi ludzie", do której zawsze włączały się z wielką radością.
  • Zadanie nr 12 - To zadanie wykonaliśmy jako ostatnie, podsumowując nasz udział w Projekcie. Kartkę wykonaliśmy sami, gdyż nie wydano jeszcze pocztówki naszej miejscowości.
  • Zadanie nr 13 - Podczas uroczystych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, wśród zaproszonych gości była Pani, która doświadczyła represjonowania w okresie komunizmu. O swoich przeżyciach i wspomnieniach opowiedziała zebranym. Były one bardzo poruszające. Właśnie tej Pani wysłaliśmy kartkę z podziękowaniami za jej działalność oraz z życzeniami świątecznymi.
  • Zadanie nr 14 - Dzieci wraz z rodzicami wykonywały w domu prace plastyczne przedstawiające nasz region. Prace były bardzo piękne i staranne, a pomysłowość ich wykonawców mile nas zaskoczyła. Komisja wybrała najlepsze prace i przyznała miejsce I, II i III. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Wystawę prac zorganizowano w sali OSP.
  • Zadanie nr 15 - Rodzice przygotowali swoim dzieciom stroje biało - czerwone według własnych pomysłów. Dzieci zaprezentowały się w tych strojach podczas uroczystości 9 listopada.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Małgorzata Śniegoń

do Małgorzata Śniegoń