Sprawozdanie z Przedszkola przy Szkole Podstawowej w Borui Kościelnej

Wpis dodał(a) Emilia Raczkowiak

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI PROJEKTU "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"

PRZEZ PRZEDSZKOLE PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ IM MARII KONOPNICKIEJ W BORUI KOŚCIELNEJ

Projekt  realizowany był w naszym przedszkolu przez dzieci z najstarszej grupy "Krasnale". Sześciolatki pod opieką nauczycielek mgr Doroty Raczkowiaki i mgr Emilii Raczkowiak realizowały powierzone im zadania, które przysporzyły im wiele radości i zabawy. Uczestnicy projektu wykonali łącznie 13 zadań, z których większość zadań zostałą zrealizowana podczas uroczystego apelu.

ZADANIE 1, 3, 4, 5, 6.
Krasnale zorganizowały wraz z nauczycielkami uroczysty Apel z okazji 11 listopada, podczas którego zaprezentowali wokalne wykonanie piosenki pt. "Rodzinny kraj", układ taneczny prezentujący taniec ludowy oraz zdolności recytatorskie w wierszach o tematyce patriotycznej. Ponadto o godz. 11.11 zaprosili wszystkich uczniów przedszkola do zaśpiewania hymnu Polski.

ZADANIE 7
Koordynatorki projektu poprosiły wszystkich nauczycieli o zorganizowanie w salach przedszkolnych kącika "Piękna nasza Polska cała". Zbiory, zgodnie z założeniem prezentowały treści o tematyce patriotycznej.

ZADANIE 9
W myśl realizacji tego zadania dzieci zapoznane zostały z zabawą ludową "Ziemniak", który jest symbolem lokalności poznańskiej.

ZADANIE 10
Nauczycielki zorganizowały warsztaty kulinarne, podczas których dzieci wykonały własnoręcznie "Pierniczki Babci Zosi", które nieskromnie mówiąc wyszły przepyszne!
Przepis na pierniczki:
1kg mąki
8łyżek miodu
0,5kg cukru
2 jajka
kostka masła
2ł. sody
4ł. cynamony
2 przyprawy do pierników

Wszystko wymieszać, zagnieść ciasto. Wałkować 4mm. Piec 7min w 180stopniach.

ZADANIE 12
Krasnale wybrały się na wycieczkę do pobliskiej Poczty w celu wysłania pocztówki obrazującej naszą miejscowość.

ZADANIE 14
Na terenie przesdzkola został zorganizowany konkurs plastyczny pt." Moja mała Ojczyzna". Udział w nim wzieły dzieci wraz z rodzicsmi, a najciekawsze prace zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami rzeczowymi.

ZADANIE 15
Koordynatorki zorganizowały "Dzień Mody Patriotycznej w przedszkolu" zapraszając do zabawy dzieci z całego przedszkola. Zaprezentowano stroje o tematyce ludowej i patriotycznej, zarówno przez przedszkolaków jak i ich Panie nauczycielki. Całej imprezie przyglądało się jury, w skład którego wchodziła Pani Dyrektor mgr Mirosława Chmilewska oraz Pani z Biblioteki mgr Mirosława Miarka. Wszyscy uczestnicu zostali słodko nagrodzeni, a najciekawsze stroje zyskały dyplomy i nagrody rzeczowe.

ZADANIE 16
Krasnale posadzili "Drzewko Pamięci" - klon, które stało się symbolem życia i wolności.

ZADANIE 19
Zdobytą wiedzę w ramach realizacji niniejszego projektu podsumowal Turniej wiedzy patriotycznej pt."Kocham Cię Polsko". Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą, co utwierdziło koordynatorki projektu, że włożona praca przyniosła oczekiwane efekty.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Emilia Raczkowiak

do Emilia Raczkowiak