sprawozdanie z realizacji projektu PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Wpis dodał(a) Urszula Rutkowska

Katarzyna Kotowska

Przedszkole nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach zrealizowało następujące zadania:

1) Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego.

2) Przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców o tematyce patriotycznej według własnego scenariusza.
4) Nauka piosenki Rodzinny Kraj.

5) Nauka tańca ludowego - Krakowiak, Polonez,Marineczka.

6) Nauka wiersza o tematyce patriotycznej - Katechizm małego Polaka.

7) Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce patriotycznej w grupie.

9) Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową - Miała matka jedna, Ciuciubabka.

10) „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie z dziećmi babeczek patriotycznych.

składniki:
mąka
masło
cukier puder
cukier waniliowy
żółtka
sól

Schłodzone masło posiekać z mąką, dodać cukier puder i cukier waniliowy, żółtka i szczyptę soli. Zagnieść ciasto i włożyć na 30 minut do lodówki. Ciasto rozwałkować i wykładać foremki. Do środka włożyć powidła śliwkowe i przykryć ciastem. Piec w piekarniku. Ozdobić lukrem w kolorach narodowych.

11) „Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej o swojej miejscowości (historia, zabytki, ciekawostki)

12) „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowościna podany adres.

13) „Napisz kartkę Bohaterom” – wysłanie z pomocą rodziców.

14) Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”- przeprowadzenie konkursu plastycznego w przedszkolu według własnego regulaminu.

16) „Drzewo Pamięci” – zasadzenie w parku obok przedszkola drzewka jako symbolu życia i wolności.

17) Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu przedszkolnego dla rodziców idzieci według własnego regulaminu.

18) „Szlakiem historii” – zorganizowanie wycieczki, której celem będzie poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji.

19) Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Urszula Rutkowska

do Urszula Rutkowska