🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Sprawozdanie z realizacji zadań projektu

Wpis dodał(a) Dorota Szpreniec ponad 7 lat temu · 436 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

SPRAWOZDANIE Z UDZIAŁU W MIĘDZYNARODOWYM PROJEKCIE EDUKACYJNYM PT. „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” W RZEDSZKOLU W GWIAZDOWIE
Nasze przedszkole od września grudnia 2018 roku, brało udział
w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym pt. „Piękna nasza Polska cała” autorstwa Ludmiły Fabiszewskiej. Celem projektu było m.in. kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski, a także kształtowanie tożsamości narodowej dzieci. Do realizacji projektu przystąpiły trzy grupy przedszkolne: 3, 4 latki „Smerfy” z wychowawczynią Anitą Matejuczyk, 5 latki „Pszczółki” z Panią Dorotą Szpreniec i 6 latki „Sówki”| z wychowawczynią Anną Rabenda. Wspólnie zrealizowaliśmy 11 zadań z proponowanej listy, do których często włączaliśmy rodziców naszych przedszkolaków.

  • 14.09.2018 zorganizowanie we wszystkich grupach kącików patriotycznych
    „Piękna nasza Polska Cała”, w celu kształtowania postaw patriotycznych oraz budzenia szacunku
    do symboli narodowych- zadanie nr 7.
  • 08.10.2018 przygotowaliśmy i wysłaliśmy pocztówki do organizatora konkursu- Pani Ludmiły Fabiszewskiej oraz do bohatera w ramach ogólnopolskiej akcji pt. ”Wyślij kartkę bohaterom” – zadanie 12 i 13
  • 22.10.2018 grupa „Pszczółki” z wychowawcą p. Dorotą Szpreniec przygotowała pokaz mody patriotycznej- zadanie nr 15.
  • 9.11.2018r. podczas uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę dzieci uroczyście zaśpiewały Hymn Polski, piosenkę pt. „Rodzinny Kraj”, a także zatańczyły „Krakowiaka” i „ „Polonez”. Wszystkie dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, m.in. “11 Listopada” L. Wiszniewskiego, „Barwy ojczyste” Czesław Janczarskiego, „Katechizm polskiego dziecka” Władysław Bełzy i wiele innych. - Zadania 1,3,4,5.
  • 16.11.2018 zorganizowano Gminny Konkurs Recytatorski, pt. „Kto ty jesteś? Polak mały!”. Jednym z celów konkursu było wspieranie wychowania patriotycznego
    i propagowanie poezji patriotycznej w edukacji artystycznej dzieci dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs adresowany był do dzieci przedszkolnych z terenu gminy Sławno. W konkursie wzięło udział 20 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych recytując poezję o wątkach patriotycznych - zadanie 6.
  • 26.11.2018 r. w Przedszkolu Gminnym w Gwiazdowie, Dzieci z grupy „Pszczółki” wspólnie z babcią Lenki uczyły się lepić pierogi, tym samym zrealizowały - zadanie nr 10.
  • 18.12.2018 dzieci bawiły się w zabawę ludową pt. „Mam chusteczkę haftowaną”- zadanie 9.

Uczestnictwo w projekcie przyniosło wszystkim dużo radości, wiele pozytywnych emocji
i niezapomnianych chwil. Przedszkolaki dokładniej poznały historię naszego kraju oraz tradycje
i zwyczaje naszego regionu. Z zaangażowaniem uczestniczyły w zabawach i tańcach ludowych. Podczas różnej aktywności w przedszkolu dzieci odkrywały swoje zainteresowania i talenty artystyczne. Udział w tym projekcie wzmocnił w przedszkolakach poczucie radości i dumy z bycia Polakiem.
Dorota Szpreniec

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Dorota Szpreniec Wyślij wiadomość do Dorota Szpreniec
Strona www dla przedszkola – przykładowy szablon

Strona www dla przedszkola Tylko 259 zł/rok

Gotowa strona, domena i serwer – bez pomocy informatyka. Otrzymujesz wszystko w jednym miejscu:

  • gotową stronę www z profesjonalnym szablonem,
  • prosty panel, który obsłuży każdy nauczyciel,
  • pełne wsparcie techniczne w cenie.

Wyślij wiadomość do Dorota Szpreniec

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera