Sprawozdanie z realizacji projektu Przedszkole Samorządowe w Chotyłowie

Wpis dodał(a) Dorota Puczka

Projekt był realizowany w miesiącach wrzesień - grudzień 2018 r. przez przedszkolaków wraz z wychowacami w Przedszkolu Samorządowym w Chotyłowie. Wspólnie wykonaliśmy 14 zadań:

1. Przedszkolaki nauczyły się hymnu Polski i wspólnie z uczniami szkoły zaśpiewały go 9 listopada, podczas bicia rekordu dla niepodległej.
  2.    Współtworzyliśmy apel z okazji 11 listopada wraz z uczniami zespołu Placówek Oświatowych
  3. Dzieci śpiewały piosenkę "Jesteśmy Polakami" oraz „Przybyli ułani”
  4. Nauczyliśmy się wiersza Cz. Janczarskiego "Barwy Ojczyste" oraz wiersza Wł. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”
  5. Bawiły się w następujące zabawy ludowe: "Ojciec Wirgiliusz", "Mam chusteczkę haftowaną", „ Stary niedźwiedź mocno śpi”
  6. Nauczyliśmy się tańców ludowych – „Grozik”,” Maryneczka” .Tańce zostały zaprezentowane w trakcie naszej uroczystości  przedszkolno- patriotycznej.
  7. Zorganizowaliśmy kącik regionalny i patriotyczny ,,Piękna nasza Polska cała”- o tematyce patriotycznej
  8. ,,Według przepisu Babci lub Dziadka”- wykonaliśmy z dziećmi i ozdobiliśmy pierniki wg przepisu babci
  9.  „ Szlakiem historii” zorganizowanie wycieczki po naszej miejscowości , poznanie zabytków kultury regionalnej.
  10. Zorganizowaliśmy ogólnopolski  konkurs plastyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych
  11. Dzieci napisały , ozdobiły kartki i wysłały „Kartkę Bohaterom”
  12. „Drzewo Pamięci” – zasadzenie dębu  na terenie przedszkola
  13.  Odbyły się również zawody sportowe pt. „Biało-czerwoni”

Serdecznie dziękujemy za możliwość udziału w tak pięknym projekcie. Jego realizacja sprawiła nam wiele satysfakcji i uśmiechu na twarzy.Dzięki niemu dzieci miały wiele możliwości by poznać tradycje i zwyczaje oraz piękno naszej Ojczyzny i regionu.

Pozdrawiamy serdecznie: Dorota Puczka,  Aleksandra Chimicz oraz przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Chotyłowie.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Dorota Puczka

do Dorota Puczka