🌸 Witaj wiosno! Książka miesiąca -30% – Sprawdź

Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

Sprawozdanie z relacji projektuy 'Piękna Nasza Polska cała '

Wpis dodał(a) urszula KOBIERSKA ponad 7 lat temu · 670 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

Projekt "Piękna nasza Polska cała" rozpoczęliśmy w październiku. Zadania realizowaliśmy w duch grupach przedszkolnych, w grupie trzy-cztero i pięcio-szescio latków . Udało nam się zrealizować 10 zadań.
Zaczęliśmy od nauki, osłuchania się i zaśpiewania Hymnu Polski "Mazurka Dąbrowskiego" (zadanie nr 1).Zad nr 2 Wspólnie nauczyliśmy się piosenki o tematyce patriotycznej pt. "My pierwsza brygada", piosenka była ilustrowana obrazkami.Zad nr 3 Dzieci wystąpiły podczas Akademi z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości dla społeczności lokalnej . Mali artyści zaprezentowali wiersze o tematyce Ptriotycznej. Zad nr 5. Nauka Tańca Ludowego . Tańczyliśmy taniec ludowy pt "Poszło dziewczę po ziele'.Zad . Dzieci nauczyły się kilku wierszy o tematyce Patriotycznej , które miały okazję zaprezentować na spotkaniu zorganizowanym dla społeczności lokalnej podczas obchodów 100 Lecia Odzyskania Niepodległości. Zad nr7. Każda grupa w swoich salach urządziła 'Kącik Patriotyczny . Zad nr 10 . Dzieci wykonały pierniczki według przepisu Babci jednego z dziecka , wpólnie udekorowały i degustowały wypieki . Zad nr 14 Dzieci wykonały prace plastyczne o tematyce Patriotycznej . Na terenie przedszkola urządzono wystawę prac . Zad nr 20 Uczestniczyliśmy w zawodach sportowych przystrojeni w gadżety Patriotyczne. W zad nr 19 dzieci wykazały się wiedzą Patriotyczną przeprowadzono Quiz .
Dzieci podczas projektu miały okazję kształtować poczucie silnej więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym narodem, z jego historią, tradycją i wartościami, a także utrwalić poczucie dumy narodowej. Dziękujemy za możliwość udziału w projekcie!

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od urszula KOBIERSKA Wyślij wiadomość do urszula KOBIERSKA
bliżej MAX – abonament

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do urszula KOBIERSKA

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera