Projekt ,,Piękna nasza Polska cała" w PP5 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wpis dodał(a) Marta Załuska

Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 5 ,,Bajkowy świat" w Nowym Dworze Mazowieckim brały udział w projekcie ,,Piękna nasza Polska cała". W ramach realizacji projektu zrealizowano następujące zadania:

Zadanie 1

8.11. 2018 podczas uroczystego Apelu z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zaśpiewaliśmy Hymn Polski.

9.11.2018 tego dnia również zaśpiewaliśmy Hymn Polski w ramach akcji Rekord dla Niepodległej .

Zadanie 3

8.11.2018 odbył się uroczysty Apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

6.11.2018 odbył się  I Międzyprzedszkolny Festiwal Patriotyczny „Kochamy Polskę”, w którym udział  wzięły  nowodworskie przedszkola.

Zadanie 4, 6, 7, 9

W listopadzie uczyliśmy się piosenek o tematyce patriotycznej: ,,Nasze Polskie ABC", ,,Jesteśmy wolni"  i ,,Polska nasz dom" oraz wiersza ,,Katechizm polskiego dziecka". Poznaliśmy zabawę ,,Jaworowi ludzie". W sali stworzyliśmy kącik patriotyczny, w którym pojawiły się nasze symbole narodowe, mapa Polski, książki i albumy przedstawiające nasz piękny kraj.

Zadanie 11

Na stronie internetowej projektu została zamieszczona prezentacja multimedialna pt. ,, Nasze miasto- Nowy Dwór Mazowiecki".

Zadanie 12, 8

W grudniu stworzyliśmy oryginalną widokówkę przedstawiającą nasze miasto, która  została wysłana  pocztą na adres podany w regulaminie projektu. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną ,,Strój ludowy naszego regionu".

Zadanie 19, 20

19.11.2018 odbył się turniej wiedzy patriotycznej pt. ,,Kocham Cię, Polsko" w czasie którego przedszkolaki mogły pochwalić się wiedzą o naszym kraju. Po turnieju wiedzy przyszedł czas na turniej sportowy gdzie przedszkolaki wykazały się sprawnością fizyczną.

Udział w projekcie ,,Piękna nasza Polska cała" przyniósł dzieciom jak i nam nauczycielom wiele radości. Dzięki realizacji zadań dzieci podczas zabawy pogłębiły wiedzę dotyczącą naszego kraju i w małych serduszkach rośnie wielka miłość do Polski.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Marta Załuska

do Marta Załuska