Akademia Edukacji

Szkolenia na najwyższym poziomie. Rozwijaj się wygodnie online lub stacjonarnie.

O Akademii
Polecamy
Akademia Dziecięcej Matematyki
Akredytacja
Akademia Edukacji jest Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli. 25 czerwca 2024 r. uzyskała przedłużenie akredytacji Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymanej dnia 31 lipca 2019 r. Nr decyzji: NP.5470.4.2024.MD

PUNKT PRZEDSZKOLNY PRZY SP 9 w ZAKOPANEM

Wpis dodał(a) Ola Chorążewska ponad 7 lat temu · 502 wyświetleń
Wpis sprawdzony przez moderatora

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU
„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”
MIEJSCE REALIZACJI: PUNKT PRZEDSZKOLNY PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 9 ul.HARENDA21 34-500 ZAKOPANE
NAUCZYCIELE REALIZUJĄCY PROJEKT: ALEKSANDRA CHORĄŻEWSKA, MARTA SZLACHTOWSKA, STANISŁAWA WOJTYCZKA
ZREALIZOWANE ZADANIA:
ZADANIE 1 – Odśpiewanie podczas akademii z okazji 11 listopada w dniu 9.11.2018 o godzinie 11.11 czterech zwrotek hymnu Polski. „Mazurek Dąbrowskiego” został zaśpiewany z całą społecznością szkolną w ramach akcji ,,Rekord dla Niepodległej”.
ZADANIE 3 –udział dzieci w szkolnej akademii z okazji 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas przedstawienia przedszkolaki zaprezentowały wiersz pt. „Katechizm dziecka polskiego” oraz piosenki patriotyczne.
ZADANIE 4 – przedszkolaki zapoznały się z piosenkami o tematyce patriotycznej m.in.: ,,Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Mazurek Dąbrowskiego”, „Polskie ABC”, „Jedzie, jedzie na kasztance”, „Piosenka Małego Patrioty”. Dzieci wzięły także udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Pieśni pt. „Zaśpiewaj dla Naszej Niepodległej” (8.11.br.) prezentując piosenki patriotyczne. Zajęły I oraz II miejsce w swojej grupie wiekowej.
ZADANIE 5 – w przedszkolu odbyły się zajęcia z udziałem jednego z rodziców grającego na akordeonie, podczas których uczyły się góralskich przyśpiewek
i tańców (10.10.br) Dzieci nauczyły się tańca „Trojak” oraz „Koziorajka”.
ZADANIE 6 – przygotowując się do uroczystej akademii dzieci nauczyły się wiersz
pt. ,,Katechizm polskiego dziecka” W. Bełzy.
ZADANIE 7 - we wrześniu przystępując do projektu w przedszkolu został zorganizowany kącik „Piękna nasza Polska cała” o tematyce patriotycznej. Angażując do współpracy rodziców w grudniu został otwarty kącik regionalny,
w którym znalazły się elementy stroju góralskiego, stare narzędzia i sprzęt domowy oraz regionalne wytwory.
ZADANIE 9 – udział dzieci grupy starszej w warsztatach muzealnych w Muzeum Tatrzańskim pt. „Jak dawniej bawiły się dzieci”- poznały dawne wyliczanki i zabawy ( ryktar, cacki, masuwanki) oraz wykonały własnoręcznie zabawkę, dokładnie tak, jak robiły to dzieci w dawnych czasach (01.10.br.). Dzieci, także na co dzień bawiły się w dawne zabawy ludowe : „Chodzi lisek”, „Mam chusteczkę haftowaną”, „Różyczka”, „Stary niedźwiedź” itp.
ZADANIE 10- wykonanie regionalnej potrawy „Moskole” pod czujnym okiem babci Czesi (4.10.br.), wizyta w bacówce w celu poznania sposobu wyrobów tradycyjnych regionalnych produktów : oscypka, bundza, bryndzy (28.09.br)
ZADANIE 11-„Na skrzydłach historii”- prezentacja multimedialna o swojej miejscowości (19.12.br)
ZADANIE 12 – wysłanie do pani Ludmiły pocztówki z pozdrowieniami z Zakopanego. (11.10.br.)
ZADANIE 13 –,,Kartka dla Powstańca” wysłanie pocztówek bohaterom Powstania Warszawskiego (7.09.br.)
ZADANIE 14 – Przeprowadzenie w przedszkolu konkursu plastycznego pt. ,,Moja mała Ojczyzna”. Dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne prace, które zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej.
ZADANIE 15- z okazji rocznicy 100 lat odzyskania niepodległości dzieci
z nauczycielami posadziły „Drzewo Pamięci” w ogrodzie szkolnym (11.10.br.)
ZADANIE 18- zorganizowanie wycieczki do Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, gdzie dzieci poznały życie i kulturę ludzi naszego regionu oraz wycieczki do Kuźnic (zespół dworsko-parkowy, dawne miejsce wyrobu rudy żelaza, obserwacja kolejki linowej)
ZADANIE 19: Przeprowadzenie turnieju wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko” , jako forma podsumowania całego projektu (19.12.br.)
ZADANIE 20 – udział dzieci w przedszkolnym turnieju sportowym pt. „Biało-czerwoni” (24.09.br.)
Na zakończenie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym „przedszkolnym” rodzicom, babciom, dziadkom za wsparcie i angażowanie się
w nasze działania. Był to owocny czas wytężonej pracy, a nagrodą uśmiech na twarzach dzieci.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.


Strona projektu

Zobacz wszystkie wpisy od Ola Chorążewska Wyślij wiadomość do Ola Chorążewska
bliżej MAX – abonament

bliżej MAX

Nielimitowany dostęp do scenariuszy, filmów i piosenek – wszystko w jednym miejscu! BLIŻEJ MAX to wygodny i korzystny abonament, który łączy wszystkie nasze usługi. Subskrybując, zyskujesz dodatkowo:

  • gotowe plany miesięczne i tygodniowe,
  • atrakcyjne zestawy pomocy dydaktycznych,
  • 10 pobrań, które możesz wykorzystać na dowolne materiały ze strony blizejprzedszkola.pl.

Wyślij wiadomość do Ola Chorążewska

Bądź na bieżąco z najnowszymi treściami

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze materiały prosto na swoją skrzynkę

Zapisz się do newslettera