Choinka nadziei

Wpis dodał(a) Anita Korycik-Nędza

Już 10 lat minęło odkąd Ogólnopolska Akcja „Choinka Nadziei” zagościła w sercach pracowników i dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Libiążu. "Choinki Nadziei" łączą pokolenia, podkreślają wrażliwość na potrzeby ludzi samotnych i szczególnej troski.Nasza Choinka stanowiła symbol integracji przedszkolaków z dziećmi osamotnionymi i ludźni niepełnosprawnymi. 19 XII 2018 r w ramach udziału w ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Fundację ARKA „Choinka Nadziei” do naszego przedszkola przybyli goście, zaproszeni na przedświąteczne spotkanie zorganizowane przez panią Jolantę Januszkiewicz i Katarzynę Sojkę.Zielone drzewka, średniaki z grupy X i starszaki z grupy VII samodzielnie przystroiły w własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe. Przedświąteczne spotkanie uświetnił występ „Jasełka” zaprezentowany przez starszaków z grupy VII pod kierunkiem p. Jolanty Januszkiewicz. W trakcie spotkania, uroczystego przekazania „Choinek Nadziei” dokonała Vice-Dyrektor przedszkola pani Małgorzata Budniak. Choinki zostały złożone na ręce Dyrektor Libiąskiego Domu Dziecka Siostry Teresy Żerdka a także Pana Piotra Świstaka Kierownika Fundacji im. Brata Alberta z Libiąża. Nasze Choinki stanowiły symbol integracji przedszkolaków z dziećmi znajdującymi się w domach dziecka a także z ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi. Oprócz choinek goście otrzymali od przedszkolaków hojne „Dary serca” czyli ogromną ilość słodyczy którą tydzień wcześniej zbieraliśmy w ramach akcji „Słodycz od serca” za co wszystkim dzieciom i rodzicom serdecznie dziękujemy. Dyrektor przedszkola przekazała również dzieciom klocki, gry i puzzle. Wzruszenie ogarnęło wszystkich uczestników spotkania. Mamy nadzieję, że stałe uczestnictwo w akcji „Choinka Nadziei” zaowocuje propagowaniem wzorców godnych naśladowania a przede wszystkim w pozytywnym budowaniu relacji międzyludzkich. Na przedświąteczne spotkanie został zaproszony również Prezes Koła Łowieckiego „Daniel” z Libiąża i Chełmka pan Henryk Maciej Dwornik, który w ramach „Finału zbiórki żołędzi” wraz z organizatorem p. Jolantą Januszkiewicz wręczył Grupie VII Zwycięzki Puchar za największą ilość zebranych żołędzi. Pan Henryk docenił także upominkami te dzieci które przyniosły największą ilość żołędzi.

od Anita Korycik-Nędza

do Anita Korycik-Nędza