"Piękna nasza Polska cała" Samorządowe Przedszkole nr 110 w Krakowie

Wpis dodał(a) Beata Ćwiertnia

Samorządowe Przedszkole nr 110 w Krakowie oddział II w terenie melduje wykonanie następujących zadań:

1) a. 7.11.18 zaśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego

b. 9.11.18 o godz. 11.11  udział w akcji REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

2) 9.11.18 przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców „Czy jesteś małym, czy dużym przedszkolakiem, bądź dumny z tego, że jesteś Polakiem”

3) 7.11.2018 r. z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci przygotowały program artystyczny pt. „Piękna nasza Polska cała”, 28.11.2018 r. Wieczorek patriotyczny z udziałem dzieci, babć, dziadków oraz rodziców, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz przedstawienie pt. „Sprawa wagi Państwowej” wg. Ł. Dębskiego przygotowane przez rodziców

4) Nauka piosenki „ Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Moja ojczyzna”, „Życzenia dla Polski”

5) Nauka tańca ludowego „Krakowiak”, „Trojak”, „Góralski”

6) Nauka wiersza  „Trzy symbole narodowe” A. Dziechciarczyk

7) Zorganizowanie kącika patriotycznego w grupie

9) Zabawa ludowa „ Panie sit”, „Różyczka”, „Mam chusteczkę haftowaną”

10)  8.10.18 Pieczenie chleba i bułek, 2.10.18 - kiszenie barszczu, 3.10.18 - kiszenie kapusty

12)  9.10.18 „Piękna nasza Polska cała” – wysłaliśmy pocztówkę z Krakowa

13)  28.09 udział w akcji BohaterON- włącz historię kartka dla powstańca

15)  17.10.18 „Dzień Mody Patriotycznej”

16)  14.11.18  Posadzenie w ogrodzie przedszkolnym "Drzewa Wolności"

17)  20.11.18 Konkurs Fotograficzny pt. „Piękna nasza Polska cała”

18)  27.11.18 r. warsztaty  w Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli „Gdzie mieszkali Krakowiak i Krakowianka?”, Wycieczka do gospodarstwa agroturystycznego w Gruszowie, 23.09.18 udział w Dożynkach krakowskich w  dzielnicy XIV,

19)  9.11.18 Turniej wiedzy patriotycznej pt. „Kocham cię, Polsko”.

Dziękujemy i pozdrawiamy inicjatorkę Panią Ludmiłę oraz wszystkich zaangażowanych w ten projekt.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Beata Ćwiertnia

do Beata Ćwiertnia