Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała"

Wpis dodał(a) Anna Stando

Przedszkole w Młynarach w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" zrealizowałao następujące zadania:

Zadanie 1 - Przedszkolaki nauczyły się wszystkich zwrotek hymnu Polski i odśpiewały go 9 listopada o godz. 11.11

Zadanie 2 - Dzieci z grupy "0" zaprosiły na swoje zajęcia rodziców, na których prezentowały swoją wiedzę na temat Polski.

Zadanie 3 - Grupa "0" przygotowała i zaprezentowała 9 listopada program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały pieśni o tematyce patriotycznej.

Zadanie 4 - Dzieci z grupy "0' nauczyły się również pieśni o tematyce patriotycznej takich jak "Przybyli Ułani pod okienko" i "Jesteśmy Polką i Polakiem".

Zadanie 5 - Na dodatkowych ajęciach tanecznych odbywających się w przedszkolu dzieci z wszystkich grup nauczyły się tańczyć "Poleczkę".

Zadanie 6 - Przedszkolaki z grupy "Krasnale" nauczyły się wierszyka o tematyce patriotycznej Cz. Janczarskiego "Barwy Ojczyste".

Zadanie 7 - W każdej sali przedszkolnej powstały kąciki pt. "Piękna nasza Polska cała" o tematyce patriotycznej.

Zadanie 8- Grupa "Krasnale" przy pomocy jednej z mam wykonała pracę plastyczną "Strój ludowy naszego regionu" - strój regionalny.

Zadanie 9 - Dzieci z grupy "0" nauczyły się zabawy ludowej pt. "Szewcy"

Zadanie 10 - Dzieci z grupy "Starszaki" upiekły i udekorowały pyszne pierniczki z przepisu babci Ani.

Zadanie 12 - Grupa "Starszaki" udała się na Pocztę i wysłala pocztówkę naszej miejscowości do Pani Ludmiły.

Zadanie 14- Wszystkie grupy wzięły udziała w konkursie plastycznym pt. "Moja mała Ojczyzna".

Zadanie 18 - Dzieci z grupy "0" 28 listopada udały się do Izby Pamiątek Historycznych im. Tadeusza Balickiego w Młynarach" realizując tym samym zadanie "Szlakiem historii".

PIERNICZKI z przepisu babci Ani

Składniki na 50 - 60 sztuk:

• 1/4 szklanki miodu
  • 80 g masła
  • 1/2 szklanki miałkiego brązowego cukru lub cukru pudru
  • 1 jajko
  • 2 i 1/4 szklanki mąki pszennej
  • 1 łyżeczka sody oczyszczonej
  • 1,5 - 2 łyżki przyprawy korzennej do piernika
  •  1 łyżeczka kakao

Miód, masło i cukier podgrzać w garnuszku i wymieszać, do rozpuszczenia się cukru, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować.  Jeśli ciasto będzie zbyt sypkie dodać więcej płynnego miodu do osiągnięcia odpowiedniej konsystencji i zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić (będzie się lepiej wałkowało).

Wałkować na stolnicy na grubość 2 - 3 mm lekko podsypując mąką. Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

Układać na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i piec około 8 - 10 minut w temperaturze 170 - 180ºC. Wyjąć z piekarnika, wystudzić na kratce.

××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××××

Pierniczki dekorować według uznania

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Stando

do Anna Stando