Relacja z realizacji projektu Piękna nasza Polska cała PM 66 W ŁODZI

Wpis dodał(a) Katarzyna Wankiewicz

Dzieci z  Przedszkola Miejskiego nr 66 w ŁODZI  zrealizowały 14 zadań:

1) Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego. 9.11.2018 r. godz 11:11

2) Przeprowadzenie zajęcia otwartego dla rodziców o tematyce patriotycznej według własnego scenariusza 7.11.2018 - scenariusz dodany do plików na grupie

3.  Apel lub inscenizacja z okazji 11 listopada -9.11.2018 - dzieci wraz z rodzicami przygotowywali piosenki i wiersze patriotyczne- scenariusza sztywnego nie było..

4. Nauka piosenk Przybyli UŁANI - PREZENTACJA PIOSENKI NA MIEDZYPRZEDSZKOLNYM FESTIWALU PIESNI PATRIOTYCZNYCH 8.11.2018

5. Nauka wiersza o tematyce patriotycznej - CO TO JEST POLSKA? CZESŁAW JANCZARSKI

6. Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała”

7. „Według przepisu Babci lub Dziadka -

Po rozmowie na temat znanych i tradycyjnych potraw przyrządzanych w różnych regionach Polski, razem z grupą postanowiłyśmy wykonać tradycyjny łowicki piernik z marchwi.

Dzieci zaopatrzone we wszystkie potrzebne pomoce kuchenne ochoczo przystąpiły do działania.

Z dużą precyzją dodawały i mieszały wszystkie składniki aż do uzyskania jednolitej konsystencji.

Przyrządzanie ciasta stało się także dobrą okazją do przekonania dzieci do jedzenia warzyw pod różnymi postaciami. Dzieci były ciekawe smaku ciasta z dodatkiem marchwi. Po upieczeniu, dzieci z niecierpliwością oczekiwały rezultatu, który okazał się przepyszny.

Ciasto zyskało wielu zwolenników, którzy obiecali, że częściej będą z rodzicami przyrządzać nowe nieznane im potrawy.

Przepis:

Tradycyjny łowicki piernik z marchwi.

Składniki:

500g mąki,

·      3 szklanki utartej marchwi (słodkiej),

·      1 szklanka cukru,

·      1 łyżka przyprawy do piernika,

·      1 łyżka miodu,

·      2 łyżeczki proszku do pieczenia,

·      orzechy włoskie (garść),

·      bułka tarta do posypania formy.

Przygotowanie:

Wymieszać: mąkę, marchewkę, przyprawy, cukier, miód i proszek do pieczenia – wyrobić ciasto.

Piekarnik nagrzać do 180 stopni. Ciasto przełożyć do keksówki lub okrągłej formy do pieczenia, która wcześniej została obsypana bułka tartą, piec przez godzinę.

8. „Na skrzydłach historii” – wykonanie prezentacji multimedialnej o swojej miejscowości

9. „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki swojej miejscowości na adres: Ludmiła Fabiszewska,  MP nr 2 w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Łęczycka 4, 95-070

10. „Napisz kartkę Bohaterom”- WYSŁANIE KARTKI POCZTĄ I WIRTUALNIE

11. Konkurs Plastyczny dla dzieci z rodzicami pt. „Moja mała Ojczyzna”-  przeprowadzenie konkursu plastycznego w grupie lub przedszkolu według własnego regulaminu.

12, „Drzewo Pamięci” – zasadzenie na  terenie PRZEDSZKOLA drzewka jako symbolu życia i wolności.

13. Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu przedszkolnegodla Rodziców i dzieci  według własnego regulaminu

14.W związku z realizacją projektu edukacyjnego „Nasza Piękna Polska cała”  zostały zorganizowane zawody sportowe w barwach „ Biało – czerwony” . Zawody odbyły się w Dniu Przedszkolaka 20.09.2018 r.

15.  Nauka tańca ludowego- szot, krakowiak, trojak.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Katarzyna Wankiewicz

do Katarzyna Wankiewicz