Sprawozdanie z realizacji projektu w Przedszkolu nr 16 w Przemyślu

Wpis dodał(a) Agnieszka Łaba

Cała społeczność Przedszkola nr 16 w Przemyślu z zaangażowaniem i radością przystąpiła do realizacji projektu "Piękna nasza Polska cała". W każdej z ośmu grup wiekowych udało się zrealizować od kilku do kilkunastu zadań zaplanowanych w projekcie:

1) Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie 4 zwrotek Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego o godz.11.11 w dniu 9 listopada 2018 r.
2) Przeprowadzenie zajęć otwartych dla rodziców o tematyce patriotycznej według własnego scenariusza.
3) Apel połaczony z inscenizacją z okazji 11 listopada - przygotowanie, pomoc, współudział - wszystkie 8 grup wiekowych.
4) Nauka  piosenek o tematyce patriotycznej- (trzy grupy) wspólne śpiewanie podczas uroczystości zorganizowanej przez Urząd Mista Przemyśla.
5) Nauka tańca ludowego -do wyboru przez nauczyciela w poszczególnych grupach wiekowych- prezentacja podczas uroczystości plenerowej "Święto Kazanowa".
6) Nauka wierszy o tematyce patriotycznej - udział dzieci w przeglądzie poezji patriotycznej.
7) Zorganizowanie Kącika „Piękna nasza Polska cała” - o tematyce folkowej lub patriotycznej w poszczególnych grupach i w placówce.
9) Zabawa ludowa – zapoznanie dzieci z wybraną zabawą ludową.
10) „Według przepisu Babci lub Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnejpotrawy, degustacja i podzielenie się przepisem na profilu FB- dwie grupy piekły chleb, jedna pierniczki, a jedna pierogi.
12) „Piękna nasza Polska cała” – wysłanie pocztówki z Przemyśla na podany adres Pani Ludmiły Fabiszewskiej
13) „Napisz kartkę Bohaterom” – wysłanie pocztówek elektronicznych i poczta tradycyjną.
15) „Dzień Mody Patriotycznej” – zorganizowanie w poszczególnych grupach Dnia Mody Patriotycznej
16) „Drzewo Pamięci” – zasadzenie w ogrodzie przedszkolnym dębu - drzewka jako symbolu życia i wolności.
17) Konkurs Fotograficzny pt. „To wszystko Polska” – zorganizowanie konkursu przedszkolnego dla rodziców  według własnego regulaminu .
18) „Szlakiem historii” – zorganizowanie wycieczki, której celem było poznanie zabytków kultury regionalnej, dorobku historycznego, kultury, architektury i tradycji.
19) Dodatkowe zadanie - zorganizowanie spotkania edukacyjnego z żołnierzami 5 Pułku Batalionów Strzelców Podhalańskich oraz z Grupą Rekonstrukcyjną.

20) Dodatkowe zadanie- odwiedzenie grobów żołnierzy przed dniem Wszystkich Świętych- zapalenie zniczy pamięci.

W imieniu Dyrekcji Przedszkola nr 16 w Przemyślu, dzieci  oraz wszystkich Pracowników dziekujemy za możliwość udziału w projekcie, serdecznie pozdrawiamy Wszystkich uczestników i organizatorów z Przemyśla.

Dzieci z grup I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII Przedszkola nr 16 w Przemyślu, ul Prądzyńskiego 47, 37- 700 Przemyśl.
Kadra pedagogiczna biorąca udział w projekcie:

Dyrektor - mgr Marta Szczawińska

Nauczyciele:

mgr Renata Czajkowska

mgr Beata Fiń

mgr Krystyna Jaglarz

mgr Agnieszka Jucha

mgr Agnieszka Łaba

mgr Jolanta Sikorska-Panyło

mgr Mariola Romanko

mgr Agnieszka Kołtuniak

Elżbieta Komisarz

mgr Agnieszka Woźniak

mgr Elżbieta Osiadły

Marzena Wodka

Nina Rudnicka

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Agnieszka Łaba

do Agnieszka Łaba