W krainie magii świąt

Wpis dodał(a) Elżbieta Wartalska

Okazją do wspólnego kultywowania tradycji i zwyczajów świątecznych dla dzieci z grupy IV był projekt W krainie magii świąt. W grudniu przedszkolaki przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, na spotkaniu z Kołem Gospodyń Wiejskich Płazianki zapoznały się ze sposobem wykonywania tradycyjnych ozdób choinkowych. Wspólnie przygotowały przedstawienie jasełkowe, które przed przedszkolną Wigilią zaprezentowały wszystkim przedszkolakom i pracownikom przedszkola.

Ważną sposobnością do wspólnego świętowania jest wspólne celebrowanie posiłku. Zgodnie z tradycją przed Wigilią dzieliliśmy się opłatkiem i życzeniami. Dzieci wraz z paniami nakryły i zaaranżowały stół do Wigilii z tradycyjnymi potrawami. Uroczysty charakter posiłku podkreślały również przygotowane przez rodziców ciasta, a dzięki jednej z mam, która upiekła nam pierniczki, dzieci wcześniej mogły przygotować lukrowane słodkości na deser. Podczas posiłku czuło się wyjątkowość tego dnia.

Dzieci wyczekiwały chwili, kiedy będą mogły odpakować prezenty spod grupowej choinki. A zachwytom i wspólnym zabawom nimi nie było końca.

Poszukiwacze Przygód - W krainie magii świąt

od Elżbieta Wartalska