Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Leśne niespodzianki


Wpis dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 6 lat temu, wyświetleń 712


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Co najbardziej lubimy robić w trakcie zajęć ? Odkrywać! Miejsca juz znane lub takie, o istnieniu których nie mieliśmy pojęcia. Czasem odkrywamy coś w naszej sali - że z jednego opakowania nasion bratków wyrosło nam ich 50, a opakowań było 6... . Że pomimo upałów i dużej ilości jedzenia dla ptaków, one nadal przylatują do karmnika i szukaja ziaren, ciekawie zaglądając do naszych okien. Że mięta, tymianek, lawenda pięknie pachną a cebulka, posadzona w naszym mini ogródeczku, wszystkim, o dziwo, naprawdę smakuje. 
Ale najbardziej co lubimy, to chodzić na wyprawy. Las mamy blisko, ubranie i buty odpowiednie, nastroje nastrojone na bliski kontakt z przyrodą, więc co jeszcze nam trzeba? 
Poszliśmy żeby słuchać, oglądać , dotykać, poznawać. Słuchaliśmy śpiewu ptaków, szumu drzew, skoków kosa w krzakach, spadającej gałązki, naszych kroków na ścieżce, trawie i kamieniach. Oglądaliśmu drzewa, rośliny małe i duże, porównywaliśmy kolory - zielony i zielony to nie zawsze ten sam kolor... Oglądaliśmy żywe stworzenia, które wyszły nam na spotkanie - zwinne wiewiórki, maleńkie żabki, żuczki, chrabąszcze i pajaki. Dotykaliśmy kory drzew, liści, traw i płatków kwiatów. Poznawaliśmy nazwy wybranych drzew i roślin, piętra lasu, pracę leśnika z tablicy informacyjnej. Przez dwie godziny żyliśmy lasem. Byliśmy częścią tej społeczności, która rządzi się swoimi prawami, traktuje nas z uprzejmością, otwierając przed nami swoje uroki, pokazując tajemnice. Widzieliśmy ślady zwierząt odbite w gęstym błocie, dziuplę, w której mieszkał bardzo szybki lokator, budki lęgowe. Widzieliśmy przyrodę piękną, pełną życia i radości. I wiemy, że jest to nasze ulubione spędzanie czasu w przedszkolu - słuchając, oglądając, dotykając i poznając. 

Poszukiwacze Przygód - W krainie przyrody


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się