"Przedszkolak poznaje Polskę "

Konkurs dodał(a) Dorota Chrabąszcz
3 miesiące temu, wyświetleń 655

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Przedszkolak poznaje Polskę Edycja V"

1. Organizator:
Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej w Mielcu.
2. Adresat konkursu: dzieci z przedszkoli całej Polski, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

3. Cele konkursu:

• Poznanie ciekawych miejsc z terenu całej Polski (związanych ze sportem historią, przyrodą, krajobrazem itp.)
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej,
  • wyzwalanie twórczej ekspresji, kreatywności,

4. Warunki uczestnictwa:

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej, której tematyka związana jest z ciekawym miejscem w okolicy (związanym ze sportem, z historią lub teraźniejszością Polski lub swojego miasta, wioski, miejscem zamieszkania, obiektem lub terenem przyrodniczym, praca plastyczna może dotyczyć np. gatunków zwierząt, które na danym terenie występują, parków chronionego krajobrazu, ciekawymi, znanymi ludźmi, sportowcami, drużynami sportowymi itp.).

5. Technika: dowolna, format prac – dowolny.

6. Kryteria oceny prac: oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, materiał użyty do prac, istnieje możliwość pomocy rodzica lub nauczyciela przy powstawaniu pracy plastycznej.

7. Ilość prac: do 5 prac z placówki.

8. Każda praca musi zawierać czytelnie wypełnioną metryczkę przyklejoną z tyłu pracy (imię i nazwisko dziecka, wiek, tytuł pracy, czyli na podstawie czego powstała, nazwa i adres placówki, telefon kontaktowy, adres e-mail, imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego).

9. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych dzieci (proszę dołączyć zgodę rodzica, prawnego opiekuna na prezentowanie danych osobowych dziecka w mediach zgodnie z RODO jednocześnie organizator stwierdza, że podane dane osobowe przetworzy tylko do prezentacji zwycięzców konkursu na swojej stronie i stronie Bliżej Przedszkola, profilu przedszkola na Facebook)

10. Prace plastyczne nie będą zwracane autorom i przechodzą na własność organizatora.

11. Autorzy nagrodzonych prac otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną przesłane pocztą. Organizator zapewnia nagrody i dyplomy dla trzech pierwszych miejsc.

12. Nauczyciele, którzy chcą otrzymać podziękowania za przygotowanie dzieci do konkursu proszeni są o załączenie do wysyłanych prac adresu mailowego własnego lub placówki i informacji o chęci otrzymania potwierdzenia udziału w konkursie.

13. Termin nadsyłania/składania prac mija 30.04.2024 r. (decyduje data stempla pocztowego).

14. Rozstrzygnięcie konkursu: do 10. V. 2024 r.

15. Prace oceniane będą przez niezależne jury powołane przez organizatora.

16. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej: www.blizej przedszkola.pl. i na stronie Przedszkola Miejskiego nr 12 im Marii Konopnickiej w Mielcu w wiadomościach.  (przedszkole12@miasto.mielec.pl), profilu przedszkola Facebook

17. Prace należy wysłać na adres organizatora: Telefon kontaktowy:

17 7874761 lub 17 7874762

Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej

ul. Konopnickiej 4

39 -300 Mielec

z dopiskiem: „KONKURS PLASTYCZNY"

Koordynator konkursu:

Dorota Chrabąszcz, Katarzyna Węgrzyn

Załącznik nr 1 Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na udział w konkursie mojego dziecka: ………………………………………………… (imię i nazwisko dziecka, wiek)

II. Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez organizatorów konkursu danych osobowych mojego dziecka w celach wynikających z organizacji konkursu zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

III. Wyrażam zgodę na zamieszczenie danych osobowych mojego dziecka (imię i nazwisko, wiek, miejscowość i nazwa przedszkola) na stronie internetowej przedszkola, w publikacjach dotyczących konkursu, w szczególności informujących o jego wynikach.

IV. Wyrażam zgodę na wystawę pracy plastycznej Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o tym, że:

1. Administratorem danych mojego dziecka i moich jest Przedszkole Miejskie nr 12 im Marii Konopnickiej w Mielcu, ul Konopnickiej 4, 39-300 Mielec, tel. 17 7874761- 17 7874762      email: pm12@pm12.mielec.pl

2. Dane uczestników konkursu będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji konkursu zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych (dalej "RODO"). Dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji konkursu, jego promocji i podsumowania oraz przez okres wynikający z przepisów prawa.

3. Podanie przeze mnie danych osobowych moich i mojego dziecka jest dobrowolne, przy czym niezbędne dla udziału dziecka w konkursie. Oświadczam też, że zapoznałam/em się i akceptuję wszystkie warunki przewidziane w regulaminie konkursu.

……………………..................…………………………………

Data czytelny podpis rodzica/opiekuna prawnego

Termin: 2024-04-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski