Ogólnopolski Plastyczny Konkurs Logopedyczny "Sensoryczna głoska"

Konkurs dodał(a) Sylwia Kosior

Ogólnopolskiego Plastycznego Konkursu Logopedycznego

Sensoryczna głoska

W dniach 20 marca - 28 kwietnia 2017 r. odbył się Ogólnopolski Plastyczny Konkurs Logopedyczna „Sensoryczna głoska”, którego organizatorem była  Szkoła Podstawowa im. M.Konopnickiej w Bukowie Wielkiej.
            Celem konkursu była prezentacja umiejętności plastycznych i sprawności manualnej
oraz zwiększenie efektywności nauki poprzez wielozmysłowe poznanie.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem technik umożliwiających poznanie trudnych logopedycznie głosek poprzez zmysł dotyku. Polegała ona na wykonaniu wizualizacji wybranej głoski z użyciem materiałów o różnej fakturze i strukturze. W pracy można wykorzystać gotowe elementy manipulacyjne ćwiczące sprawność manualną,  np. rzepy, sprzączki, zamki, guziki itp. Forma pracy był a dowolna.

Na konkurs wpłynęło łącznie 55 prac z 20 placówek.

Komisja konkursowa oceniła nadesłane prace biorąc pod uwagę następujące kryteria:      zgodność z tematem, pomysłowość i oryginalność wykonania, różnorodność technik i wykorzystanych materiałów oraz estetykę.

Wyłoniono następujących laureatów konkursu:

I miejsce MICHAŁ STEFAŃSKI

z Przedszkola Columbus we Wrocławiu, opiekun – pani Małgorzata Murzyniec

II miejsce LENA BRZOZOWSKA

z Przedszkola nr 1 w Miasteczku Śląskim, opiekun – panie Alina Czarnecka-Chaś i Ewelina Gansiniec

III miejsce MARCEL MAZUR

z Gminnego Przedszkola Publicznego im. J.Brzechwy w Drawsku

Oddział Przedszkolny w Kamienniku, opiekun pani Barbara Teska

Ze względu na wysoki poziom estetyczny prac, ogromną pomysłowość i ich oryginalność jury konkursowe postanowiło przyznać wyróżnienia dla:

Sylwii Janikowskiej  (Przedszkole Nr 143 w Warszawie, opiekun – pani Marta Koszarek)

Alicji Olejniczak (  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie, opiekun pani Katarzyna Moraczewska-Nowak)

Zuzanny Skóry (  Miejskie Przedszkole nr 4 w Będzinie, opiekun – pani Małgorzata Skóra

Karola Pacholskiego ( Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bądkowie, opiekun -  pani Katarzyna Moraczewska-Nowak)

Mariki Kuberskiej ( Przedszkole Samorządowe w Borównie, opiekun – pani Laura Tomicz

Zuzanny Bechty ( Przedszkole Samorządowe Nr 6 w Białej Podlaskiej, opiekun – pani Krystyna Stańczyk i pani Anna Daszczuk )

Aleksandera Jasnocha (ZSP w Kaliskach, opiekun – pani Wioletta Jabłońska)

Jakuba Zielińskiego ( Niepubliczne Przedszkole Kubuś Puchatek i Przyjaciele w Świdniku, opiekun - Magdalena Bijas-Jeleń

Mai Stachury (  Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich, opiekun - pani Magdalena Kwinta

Żanety Stachowicz ( Przedszkole Miejskie nr 6 w Mielcu, opiekun – pani Renata Stachowicz)

Dyplomy, nagrody dla laureatów oraz podziękowania dla nauczycieli zostaną wysłane pocztą.

Informujemy, iż werdyk jury jest ostateczny. Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora. Wszystkie prace będą wkrótce zaprezentowane w galerii na fb
i stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Bukowie Wielkiej.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy talentu i oryginalnych pomysłów!

Termin: 2017-04-28
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski