III Zabrzański Festiwal Tańca "Igraszki 2014"

Konkurs dodał(a) Magdalena Wojnarowicz-Klimas

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Festiwal pod patronatem Pani Prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik

Miejski Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego GRONEX w Zabrzu

już po raz trzeci zapraszają dzieci w wieku od 3 do 8 lat
do udziału w Zabrzańskim Festiwalu Tańca "IGRASZKI 2014".

Taneczne zmagania odbędą się 26 marca /środa/.

1. Cel Festiwalu.

- prezentacja twórczości tanecznej dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym;
- inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej i wychowawczej z dziećmi,
- stworzenie możliwości rywalizacji w swojej grupie wiekowej;
- promowanie działań zmierzających do pobudzania aktywności artystycznej dzieci;
- upowszechnianie tradycji narodowej;
– zachęta dla nauczycieli i instruktorów do sięgania po klasyczny repertuar i dowolną interpretację muzyki poważnej;
- wspólna zabawa, dawanie radości dzieciom i ich opiekunom.

2. Miejsce i termin przesłuchań konkursowych

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, ul. 3 Maja 91a
26 marca 2014 (środa)

3. Kategorie prezentacji

• Taniec i piosenka
  • Taniec nowoczesny – disco, hip-hop, inne formy
  • Prezentacje mogą być przygotowane w różnych kategoriach:
  • Miniatura i inscenizacja taneczna
  • Taniec ludowy i widowisko ludowe
  • Taniec lub widowisko taneczne inspirowane muzyką etniczną innych narodów
  • Układ taneczny inspirowany muzyką klasyczną

Czas trwania jednej prezentacji nie powinien przekraczać 5 minut. Jeden zespół może przedstawić najwyżej trzy prezentacje. Liczba zespołów z jednej placówki w zasadzie nie jest limitowana, ale w przypadku dużej liczby zgłoszeń może zostać ograniczona.

4. Uczestnicy
Festiwal jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat i adresowany do przedszkoli publicznych i niepublicznych, szkół podstawowych, szkół tańca i innych ośrodków kultury (w tym placówek z oddziałami integracyjnymi) z województwa śląskiego.

Do konkursu można zgłaszać solistów, duety oraz układy zespołowe. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

5. Nagrody
Jury przyznaje nagrody zespołom i solistom w postaci dyplomów, statuetek i nagród rzeczowych. Może również przyznać nagrody indywidualne dla instruktorów i opiekunów grup.

6. Konkurs plastyczny
Podczas Festiwalu przyjmowane będą prace plastyczne dzieci wykonane w dowolnej technice (rysunek, wycinanka, akwarela), w formacie A4, dotyczące szeroko pojętej tematyki tańca. Najlepsze prace zostaną nagrodzone.

7. Warsztaty choreograficzne
Nauczycielom proponujemy bezpłatne warsztaty choreograficzne (29 marca - sobota, od godz. 10.00), na których będą mogli poszerzyć swoje umiejętności zawodowe. Pod okiem profesjonalnych instruktorów zapoznają się z różnymi formami zajęć tanecznych oraz możliwościami wykorzystania nabytych umiejętności w codziennej pracy z dziećmi.

8.
Wypełnione karty zgłoszenia przyjmujemy do dnia 20 marca 2014.
Forma dostarczenia kart zgłoszenia: osobiście, listem poleconym lub e-mailem.

Miejsca przyjmowania zgłoszeń:

Ośrodek Edukacji Baletowej i Tańca Współczesnego w Zabrzu
41-800 Zabrze, ul. Goethego 28
tel. 32 271 36 46, kom. 501 597 730
e-mail: biuro@gronex.com.pl

Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu
41-800 Zabrze, ul. 3 Maja 91a
tel./fax 32 278 08 02, kom. 531 614 667
e-mail: kontakt@mok.art.pl

Uwieńczeniem Festiwalu będzie Koncert Galowy zaplanowany na 2 kwietnia (środa) o godz. 17.00, podczas którego ogłosimy zwycięzców i wręczymy nagrody. Gwarantujemy wspólną zabawę pełną muzyki i tańca.

Szczegółowy regulamin na stronie http://mok.art.pl/pl/

Kierownik artystyczny Festiwalu - Magdalena Wojnarowicz-Klimas, tel. 501 013 615 Kierownik organizacyjny Festiwalu - Katarzyna Flak, tel. 32 278 08 02

Termin: 2014-03-26
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski