Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

"Piękna Nasza Polska Cała"- realizacja projektu w Przedszkolu w Nieboczowach


Film dodał(a) Roksana Łach 11 miesięcy temu, wyświetleń 134


Wpis został sprawdzony przez moderatora

We wrześniu 2018 roku dzieci, ich rodzice oraz nauczyciele Przedszkola w Nieboczowach przystąpiły do Międzynarodowego Projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Był to wspaniały czas. Czas, w którym nie tylko dzieci, ale również my- dorośli, mięliśmy możliwość bliższego poznania naszego pięknego kraju i regionu, historii, tradycji, obrzędów. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami. Projekt realizowały dzieci (w wieku 2,5 do 6 lat) z grup: Biedronki, Motylki, Pszczółki. Nad wszystkim czuwały wychowawczynie: Roksana Łach, Katarzyna Penkala i Edyta Piprek. Udało nam się zrealizować następujące zadania:

1. Wszyscy nauczyliśmy się hymnu Polski- Mazurka Dąbrowskiego.

2. Zajęcia otwarte dla rodziców zostały zorganizowane.

3. W naszym przedszkolu odbył się apel z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości z udziałem żołnierzy Wojska Polskiego.

4. Nauczyliśmy się kilku piosenek o tematyce patriotycznej, takich jak: „Serce dla Polski”, „Niepodległość”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

5. Potrafimy tańczyć „Kokotka” i „Trojaka”.

6. Wiersze, które poznaliśmy to: „Katechizm Małego Polaka”, „Barwy ojczyste”.

7. W każdej sali powstał Kącik Patriotyczny, w którym znajdują się najważniejsze informacje o Polsce.

8. „Strój ludowy naszego regionu” to temat pracy plastycznej, którą wykonaliśmy podczas jednych z zajęć dotyczących naszej małej ojczyzny.

9. Poznaliśmy następujące zabawy ludowe: „Mam chusteczkę”, „Ważyła myszka”, „Stary niedźwiedź”, „Rolnik sam w dolinie”, „Ojciec Wirgiliusz”, „Moja Julijanko”.

10. Kartofelzalad- to sałatka warzywna „Według przepisu Babci lub Dziadka”, którą pomogły nam zrobić babcie i mamy naszych przedszkolaków. Sami zrobiliśmy sok z owoców, a także upiekliśmy ciasteczka świąteczne i chleb.

11. Wspólnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną wykonaną przez panie nauczycielki dotyczącą naszej miejscowości- Nieboczów. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek dotyczących przesiedlenia wsi oraz jej funkcjonowania dawniej i dziś.

12. Wspólnie z dziećmi wykonaliśmy pocztówkę, wypisaliśmy ją i wysłaliśmy do Pani Ludmiły Fabiszewskiej.

13. Razem wysłaliśmy kilka kartek bohaterom- zachęcaliśmy do tego również rodziców dzieci.

14. Przeprowadziliśmy również konkurs plastyczny „Moja Mała Ojczyzna”. Dzieci wraz z rodzicami wykonały przepiękne prace.

15. W naszej placówce odbył się również Dzień Mody Patriotycznej. Wszyscy zaangażowali się w stu procentach do organizacji tej uroczystości.

17. „To wszystko Polska”- konkurs fotograficzny, w którym uczestniczyły nasze pociechy.

18. Nasza wieś jest małą miejscowością, dlatego też codziennie wychodzimy na spacery po okolicy. Wybraliśmy się również na dłuższą wycieczkę pieszą, aby zwiedzić nasz rejon i bliżej poznać Nieboczowy: historię wsi, zabytki (w dużej mierze kapliczki przeniesione ze starej miejscowości). Rozmawialiśmy również z mieszkańcami i słuchaliśmy ich opowiadań.

19. W czasie Dnia Mody Patriotycznej zorganizowaliśmy również Turniej wiedzy patriotycznej „Kocham Cię Polsko”.

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Roksana Łach