Sprawozdanie - projekt „Piękna nasza Polska cała” - SP Długołęka

Film dodał(a) Elżieta Gollon-Kołecka

Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice od września do grudnia 2018 r. realizowali międzynarodowy projekt „Piękna nasza Polska cała”. Wykonano 12 zadań:

Zadanie nr 1 Nauka i zaśpiewanie hymnu Polski – hymn został zaśpiewany przez wszystkich uczniów, nauczycieli, niektórych rodziców oraz zaproszonych gości.

Zadanie nr 3 Apel z okazji 11 listopada – został przeprowadzony w dniu 9 listopada 2018 r. W apelu wystąpili wybrani uczniowie, którzy recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Zadanie nr 4 Dzieci z klasy III zaśpiewały piosenkę „Jesteśmy Polką i Polakiem”

Zadanie nr 6 Dzieci z klasy III wyrecytowały wiersz o tematyce patriotycznej

Zadanie nr 7 W każdej klasie oraz na korytarzu zostały zorganizowane kąciki patriotyczne prezentujące ważne miejsca w Polsce, postacie historyczne oraz symbole narodowe

Zadanie nr 10 Dzieci pod opieką nauczycielki przygotowały potrawę regionalną – paprykarz szczeciński według przepisu babci

Zadanie nr 13 Dzieci z klas IV-VIII wysłały kartki do powstańców, zgodnie z warunkami akcji

Zadanie nr 14 Dzieci i ich rodzice z klasy II wzięły udział w konkursie plastycznym „Moja mała Ojczyzna”

Zadanie nr 16 Dzieci z klas 0-III zasadziły na terenie boiska szkolnego „Drzewo Pamięci”

Zadanie nr 18 Wybrane dzieci wzięły udział w wycieczce, której celem było zaprezentowanie miejsc historycznych w najbliższej okolicy

Zadanie nr 19 Uczniowie klas IV- VII wzięli udział w szkolnym Turnieju wiedzy patriotycznej pt. „Kocham Cię, Polsko”, wykazując się wiedzą na temat Polski

Zadanie nr 20 Dzieci z klasy V i VI wzięły udział w szkolnych zawodach sportowych „Biało-czerwoni”

Serdecznie dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wspaniałym przedsięwzięciu.

Szkolny koordynator akcji – Elżbieta Gollon-Kołecka

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Elżieta Gollon-Kołecka

do Elżieta Gollon-Kołecka