Sprawozdanie z realizacji projektu "Piękna Nasza Polska Cała" Brzyska

Film dodał(a) Beata Chajec

Przedszkole z Brzysk 348, 38-212 Brzyska bardzo chętnie wzięło udział w tym fantastycznym projekcie, dzięki któremu najmłodsze pokolenie miało możliwość dowiedzieć się kto to jest patriota. Udało nam się zrealizować następujące zadania:

1. Wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola wspólnie odśpiewało Hymn Polski - Mazurek Dąbrowskiego, każde dziecko na miarę swoich możliwości.

5. Sześciolatki nauczyły sie i zatańczyły taniec ludowy "Krakowiak", w pięknych strojach.

6. Dwie grupy: "Gumisie" nauczyły się wiersza "Powiewa flaga" , a "Zerówka" wiersz "Kto Ty jesteś?".

7. W naszej placówce została wykonana gazetka patriotyczna, która jest ogólnie dostępna.

9. Najmłodsza grupa "Maluchy" świetnie bawiła się w zabawę ludową "Ojciec Wirligiusz".

11. Nasze przedszkole odwiedził przedstawiciel Gmninnego Centrum Kultury i Czytelnictwa Pan Paweł Wałczyk, który zabrał dzieci na wycieczkę mulimedialna po naszej miejscowości, pokazują zabytki, opowiadając legendy.

12. Wysłalismy pocztówkę przedstawiająca naszą miejscowość do organizatorki projektu.

13. Wszystkie grupy wzięły udział w akcji wysłania kartek Bohaterom, każda grupa napisała życzenia, a następnie wspólnie wysaliśmy je.

14. Wychowawczynie zerówek zorganizowały Gminny Konkurs Plastyczny "Piękna Nasza Polska Cała", w którym udział wzięły wszystkie przedszkola z gminy Brzyska.

15. W naszym przedszkolu 6  grudnia odbył się Dzień Mody Patriotycznej, w tym dniu dzieci przyszły ubrane w kolory biało- czerwone bądź na ludowo.

18. Szlakiem historii zorganizowałysmy wycieczkę do Karpackiej Troji w Trzcinicy, gdzie dzieci miały okazję dowiedzieć się jak zaczynając od epoki brązu żyli ludzie. W skansenie zobaczyli prehistoryczne domy, a w muzeum przedmioty i wykopaliska z tamtych czasów.

ZADANIE DODATKOWE. Wychowawczynie grup :Krasnale " i "Gumisie" zorganizowały konkurs plastyczny pt."Projekt znaczka pocztowego", związanego z nasza ojczyzną. Celem tego konkursu było zebranie 100 projektów znaczków z okazji 100 lecia Niepodległości i cel ten osiągnęliśmy.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Beata Chajec

do Beata Chajec