Publiczna Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Zgłobicach

Film dodał(a) Anna Niedojadło

Sprawozdanie z realizacji zadań w ramach projektu:

Zad.1

9 listopada o godz. 11.11 cała społeczność szkoły zaśpiewała wspólnie hymn Polski. Zebrani uczniowie, nauczyciele i rodzice odśpiewali 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.

Zad. 3

Uczniowie mogli obejrzeć przygotowaną przez grupę rodziców etiudę sceniczną "Nasz Patron - K. K. Baczyński". Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów kl. 8 ,uczniowie wszystkich klas poszerzyli wiedzę na temat patrona naszej szkoły oraz uczcili pamięć o Tch, którzy walczyli o naszą wolność.

Zad. 4

Wszystkie klasy 1-8 przygotowały się do szkolnego Konkursu Piesni Patriotycznej, klasy zaprezentowały piesni z okresu I wojny światowej.

Zad.5

Cała społeczność szkolna z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości zatańczyła na boisku szkolnym "Poloneza dla Niepodległej"

Zad. 7

Na  korytarzach i w salch przygotowani gazetki o tematyce patriotycznej, w sali historycznej dodatkowo zorganizowano kącik folkowy, przedstawiający stroje regionalne.

Zad. 9

Uczniowie klasy 2a zapoznali się z zabawą udową  "Jawo, jawor", Do zabawy zapraszali uczniów innych klas w czasie długich przerw.

Zad. 11

Uczniowie klas 2a i 2b przygotowali i zaprezentowali w czasie zajęć przygotowane przez siebie prezentacje dotyczące naszego miasta. "Tarnów - Pierwsze Niepodległe". Dzieci poznały historię i zabytki swojego miasta oraz miejscowości.

Zad. 12

Wysłaliśmy pocztówkę swojej Miejscowości do organizatora projektu.

Zad. 13

Uczniowie klasy 3 i VI b przyłaczyli się do Ogólnopolskiego Projektu BohaterOn - włącz historię. Celem było uhonorowanie członków Powstania Warszawskiego. Na lekkcjach j. polskiego uczniowie poszerzyli wiedzę na temat Powstania Warszawskiego, a następnie zredagowali spersonalizowane kartki, które zostały wysłane do organizatora i trafiły do adresatów.

Zad. 14

Szkolny Konkurs Plastyczny "Wiersze K. K. Baczyńskiego pedzlem malowane"- celem było uczczenie 100 Lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz upamiętnienie śmierci K. K. Baczyńskiego -patrona naszej szkoły. Dzieci chętnie wzięły udział, prace można było oglądać na korytarzu szkoły.

Zad. 18

Szlakiem Historii

"Szlakiem Niepodległej" - 20 X odbył się rajd rowerowy, którego miejscem docelowym był cmentarz wojenny w Łowczówku. Przy mogiłach legionistów, uczniowie zapoznali sie z historią bitwy oraz wal tam toczonych w 1914 r. Podczas rajdu uczniowie zatrzymywali się również przy tych miejscachniekiedy zapomnianych, aby zapalić symboliczny znicz i w chwili zadumy pomodlić się za tych, którzy walczyli o Niepodległą.

Piękna Nasza Polska cała

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Piękna nasza Polska cała” jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

od Anna Niedojadło

do Anna Niedojadło