Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Przedszkole w Psarach - podsumowanie projektu Bajeczna Księga


Film dodał(a) Monika Sosnowska
ponad 2 lat temu, wyświetleń 654


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Przedszkole w Psarach w roku szkolnym 2021/2022 przystąpiło do projektu czytelniczego Bajeczna Księga. Dla dzieci i ich rodziców było to nie lada wyzwanie, z którego spisali się na medal. Docelowo w projekcie wzięło udział 25 autorów.

Przez cały rok szkolny, nasza Księga wędrowała po domach małych czytelników, którzy wraz z rodzicami mogli pobudzić wodze wyobraźni i dopisać dalszy ciąg przygód zajączka Benka i jego przyjaciół. A jak się okazywało, po każdym przyniesieniu Księgi do przedszkola, przygód zajączek miał niemało.

Historia rozpoczęła się w przededniu zawodów w kicanego berka. Dowiadujemy się, że nasz zajączek Benek zaraził się od dziadka chorobą: truskawcem zajęczym. Jednak chęć wygranej i doping znajomych sprawił, że Benek zaczął kłamać, mimo iż pamiętał słowa mamy, że kłamstwo ma krótkie nogi. Niespodziewany splot wydarzeń był powodem przeniesienia zawodów na późniejszy termin, co bardzo ucieszyło zajączka, gdyż miał nadzieję wyzdrowienia do tego czasu. Jak się okazało, przez swoją bezmyślność, zaraził przyjaciółkę Jolkę, zrobiło mu się przykro i zrozumiał, że swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraził przyjaciół.

Na szczęście Jolka nie gniewała się na Benka i znowu tak jak dawniej – bawili się razem i miło spędzali czas. Zanim nadszedł dzień zawodów, miały miejsce nieprzewidziane wydarzenia, którym przyszło zmierzyć się zajączkowi, jego rodzinie i przyjaciołom.

Co się wydarzyło? Czy zawody doszły w końcu do skutku?... - odpowiedzi dostarczyli kolejni autorzy, którzy tak pokierowali losem zajączka Benka, który wiele zrozumiał i przekonał się, że: „(…) nie najważniejsze są konkursy i wygrane, ale rodzina i przyjaciele (…)”

Bajeczna księga

Zapraszamy nauczycieli, dzieci i rodziców z całej Polski, aby przyłączyli się do projektu czytelniczego BAJECZNA KSIĘGA, którego ambasadorką jest Ewa Stadtmüller. Wystarczy zeszyt bez liniatury, kredki, długopis, twórcze przedszkolaki i chętni do współpracy rodzice.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Monika SosnowskaWyślij wiadomość
do Monika Sosnowska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Monika Sosnowska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
Kupuj, zbieraj punkty, wymieniaj na nagrody! Sprawdź program Skarbonka