Andrzejkowe zajęcia

Wydarzenie dodał(a) Dominika Soporowska

„W przedszkolu zabawa - Andrzejek to czas.

Niech magia i wróżba królują wśród nas.

Już zaczynamy, już nie czekamy,
do zabawy wszystkich zapraszamy.”

Takimi słowami w związku z Andrzejkami grupa „Jeżyki” podtrzymała tradycję wróżb andrzejkowych i rozpoczęła swoje zajęcia. Dzisiejszego dnia sala zamieniła się w komnatę czarów. Każdy mógł poznać, co go czeka w przyszłości oraz czy spełnią się jego marzenia.
Zajęcia zostały rozpoczęte od zabawy „Grosik szczęścia”, w której przedszkolaki wypowiadały czarodziejskie zaklęcie – „Hokus – pokus, czary - mary, niech się spełnią andrzejkowe czary. Hokus - pokus, czary – mary, aby wróżba się spełniła, złóżmy dary". Po wypowiedzeniu czarodziejskiego zaklęcia dzieci próbowały wrzucić grosik do miski z wodą – komu się udało może być pewien, że jego życzenie po cichu wypowiedziane, spełni się w najbliższym czasie. Z dziećmi zostały przeprowadzone także takie wróżby andrzejkowe jak: „Gwiazdka”, „6 pudełek”, „Kostka szczęścia”, „Losowanie kolorów”, „Jaki zawód?” oraz „Czarodziejskie buciki”. Dzieci ze śmiechem przyjmowały przepowiednie co do przyszłych zawodów oraz tego, co ich czeka w przyszłości. Na koniec każdy dostał magiczny klucz, który należało ozdobić według własnego pomysłu, wyciąć oraz posypać czarodziejskim pyłem.

Zapraszamy do oglądania zdjęć:

od Dominika Soporowska

do Dominika Soporowska