Warsztaty z rodzicami

Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska

Jako nauczyciel bardzo cenię sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami. Zajęcia otwarte pozwalają rodzicom naszych wychowanków poznać środowisko w którym przebywa dziecko, warsztat pracy nauczyciela, zasady prowadzenia zajęć, czyli codzienny świat przedszkolaka niejako od kuchni. Wśród rodziców największym powodzeniem cieszą się jednak te zajęcia, w których mogą bezpośrednio uczestniczyć.

Od pięciu lat organizuję w przedszkolu wielkanocne warsztaty dla rodziców. Wspólnie z dziećmi i rodzicami, w godzinach popołudniowych, przy kawie i herbatce, pozwalamy rozkwitnąć naszym, nierzadko ukrytym, talentom plastycznym. Najważniejszy jest tutaj temat przewodni. Były już doniczki na pszenice, chlebki do koszyczka, pisanki, a w tym roku palmy wielkanocne. Zebrany worek słomy, bibułki, wstążki i klej na gorąco pozwoliły rodzicom i dzieciom wyczarować naprawdę ciekawe palmy.

Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań – opanowania umiejętności wykonania papierowych kwiatów. Nie jest to zadanie trudne, wymaga jednak pewnych określonych działań. Dzieci były zachwycone, że teraz to rodzice, nie one, są pod opieką nauczycielki. Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły że wspólnie spędzone dwie godziny minęły stanowczo za szybko…

od Dorota Kozioł- Żurawska

do Dorota Kozioł- Żurawska