Maraton z piłkarzami ROW RYBNIK w P21

Wydarzenie dodał(a) Hanna Jary

Przedszkole nr 21 w Rybniku - Kłokocinie po raz drugi zorganizowało OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW pod patronatem „Bliżej Przedszkola”. Gośćmi specjalnymi maratonu byli piłkarze rybnickiego klubu sportowego ROW 1964. Impreza biegowa cieszyła się dużym powodzeniem. Wszystkie dzieci tego dnia przyszły do przedszkola ubrane w sportowe ubrania oraz obuwie. Każde dziecko miało nadany numer startowy, który był przyczepiony do dziecięcych kurteczek. W ogrodzie przedszkolnym został wydzielony specjalny tor dla małych i dużych biegaczy. Przed wyścigiem piłkarze zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa, zasadami fair-play oraz poprowadzili rozgrzewkę. Najmłodsi chętnie gimnastykowali się oraz uważnie naśladowali gości. Następnie dzieci zostały zaznajomione ze startem oraz metą. Na sygnał Pana Szymona (machnięcie flagą małego kibica ROW) dzieci ruszyły do biegu.  Również w biegu pobiegły nauczycielki, co spotkało się z dużą aprobatą dzieci. Po wyczerpującym biegu nadszedł czas na profesjonalnie poprowadzone ćwiczenia relaksacyjne, mające na celu wyrównanie oddechu oraz uspokojenie dzieci. Relaksacja zakończyła się wręczeniem medali „Sprintem do maratonu” oraz złożeniem szczerych gratulacji przez organizatorów. Po skończonym maratonie wszystkie grupy wiekowe udały się do swoich sal w których czekały dalsze niespodzianki. Piłkarze ROW 1964 RYBNIK - Szymon i Gabriel przygotowali dla dzieci szereg atrakcji. Opowiedzieli historyjkę obrazkową, zaprezentowali klubowe gadżety oraz koszulki. Kolejną atrakcją było samodzielne przymierzanie meczowych koszulek oraz rękawic bramkarskich przez dzieci. Zaskoczeniem piłkarzy był fakt, iż większość dzieci posiadało duży zasób wiedzy dotyczący powyższej dyscypliny sportowej. Po licznych pytaniach oraz równie drogocennych odpowiedziach piłkarze zorganizowali zabawy z podbijaniem niewidocznej piłki w miejscu. Później nadszedł czas na rozwiązywanie zagadek słuchowych oraz pamiątkowe grupowe zdjęcia. Na zakończenie dzieci otrzymały ulotki informacyjne zapraszające na nadchodzący mecz oraz kolorowanki z herbem klubu. Wizyta w P21 była interesująca oraz niezapomniana. Serdecznie dziękujemy za udział piłkarzy w spotkaniu z przedszkolakami. Pobyt zawodników ROW w przedszkolu był związany z propagowaniem zdrowego trybu życia wśród najmłodszych mieszkańców Rybnika.

od Hanna Jary

do Hanna Jary