Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w Przedszkolu nr 21

Wydarzenie dodał(a) Beata Ruś

Dnia 29 stycznia 2016 r. w Przedszkolu nr 21 w Rybniku odbyła się uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”. Szanownych Gości zaproszono do siedziby OSP w Kłokocinie. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały piękny występ artystyczny z nutą REGIONALIZMU, gdyż w tym roku szkolnym jednym z głównych priorytetów pracy przedszkola jest właśnie REGIONALIZM.

Nasi wychowankowie wyrecytowali wiersze polskich poetów po śląsku. Ponadto przedstawiły ludowe tańce: „Grozik”, „Patyjok”, „W murowanej piwnicy”. Nie zabrakło również śląskich piosenek dla babci i dziadków. Na scenie w OSP wystąpili także laureaci Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Śląskiej „Mała Karolinka 2015” w składzie:

• Hanna Krawczyk oraz Magdalena Juraszczyk - III miejsce

• Dominika Niesłańczyk oraz Paulina Niewęgłowska - wyróżnienie

Swój program artystyczny przygotowały także dzieci uczęszczające na dodatkowe kółko zainteresowań - „Rytmika dla Smyka”.

Największą niespodzianką podczas uroczystości okazał się występ Rodziców, którzy należą do „Klubu Zakręconych Rodziców”. „Klub Zakręconych Rodziców” to projekt edukacyjny realizowany od wielu już lat w przedszkolu przez nauczycielkę - Panią Karinę Dąborowską. W ramach klubu Rodzice angażują się w życie w przedszkola. Jednym z wielkich przedsięwzięć klubu jest „Przedszkolny Teatr”, dlatego Rodzice zaprezentowali po śląsku wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka” , czyli „Oberiba”. W rolę aktorów wcielili się:

Pan Grzegorz Krawczyk

Państwo Marzena i Ireneusz Juraszczyk

Pani Marzena Zimończyk

Pani Alina Olejak

Pani Wioletta Pochopień

Pani Magdalena Gunia

Pani Mariola Durczok

Pani Agnieszka Pakuła

Pani Jolanta Witon

Pani Daria Grzegorzyca

Ten występ na pewno zapamiętają przedszkolaki oraz Szanowni Goście, którzy przybyli na uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka”.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i Rodzicom za wspaniałe występy.

Jesteśmy z Was dumni.

Grono Pedagogiczne