"W KRAINIE BAJEK - stwórz swoją książeczkę"

Konkurs dodał(a) Agnieszka Kuczma

Ten wpis jeszcze nie został sprawdzony przez moderatora. Dowiedz się więcej

Malawa 199B

36-007 Krasne

Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego

pt. „W krainie bajek – stwórz swoją książeczkę”

1. Organizatorem konkursu jest Gminne Przedszkole w Malawie, gmina Krasne, powiat rzeszowski, województwo podkarpackie.

2. Celem konkursu jest rozwijanie wyobraźni i inwencji twórczej dziecka przy współpracy z nauczycielem i rodzicem; pobudzanie kreatywności prowadzącej do stworzenia bajeczki „innej od wszystkich”; rozbudzenie zainteresowań czytelniczych; rozwijanie umiejętności przedstawiania w pracy plastycznej utworu literackiego, pogłębianie więzi dziecko-rodzic oraz więzi grupowych.

3. Konkurs skierowany jest do dzieci z wszystkich  grup wiekowych (3 - 6 lat), nauczycieli i rodziców.

4. Format prac: książeczka (minimum 4 strony); format i technika dowolna, płaska.

5. Pracę należy wykonać z grupą lub indywidualnie z wybranym dzieckiem:

• należy ułożyć tekst lub wykorzystać tekst dostępny w wybranym utworze literackim,
  • zilustrować jego treść min. 4 obrazkami (rysunek wykonany przez dziecko za pomocą dowolnego przyboru plastycznego np. ołówka, kredki, mazaka, farby), można wykonać kolaż, a także używać produkty spożywcze, jednak należy pamiętać o odpowiednim ich zamocowaniu i zabezpieczeniu przed zniszczeniem,
  • złożyć książeczkę w całość razem z tekstem,
  • zatytułować.

6. Każda praca powinna mieć metryczkę na odwrocie, zawierającą: imię i nazwisko autorów/ autora, wiek, nazwę i adres placówki pracy oraz dane nauczyciela (wraz z adresem e-mail) pod kierunkiem, którego została wykonana praca.

7. Prace prosimy przesyłać do 30 maja 2016 r. (decyduje data dostarczenia pracy do placówki).

8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 08 czerwca 2016 r. Wyniki ogłoszone zostaną do 13 czerwca 2016 r. na stronie internetowej organizatora: https://przedszkolemalawa.edupage.org/. Dodatkowo zwycięzcy zostaną poinformowani telefonicznie lub mailowo.

9. Oceny dokona powołana przez organizatora Komisja Konkursowa, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

·         samodzielność i wkład pracy dziecka w wykonanie pracy,
·         inwencja twórcza oraz ogólne wrażenia artystyczne.

10. Organizator przewiduje nagrody za I, II, III miejsce w dwóch kategoriach:

·         prace wykonane przez jednego autora (we współpracy z rodzicem, nauczycielem),
·         prace wykonane grupowo (we współpracy z nauczycielem).

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców, którzy nie będą mogli ich odebrać osobiście, zostaną wysłane pocztą. Nauczyciele, którzy zamieszczą swojego e-maila otrzymają podziękowanie za udział w konkursie, a także dyplom udziału w konkursie dla grupy/dziecka drogą elektroniczną do końca czerwca 2016 r.

11. Organizator nie zwraca prac konkursowych i zastrzega sobie prawo do ich wykorzystywania w celu promocji konkursu i placówki. Nadesłanie prac jest wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestników konkursu oraz wiąże się z nieodpłatnym przeniesieniem na Organizatorów prawa własności złożonych egzemplarzy prac.

12. Decyzje Komisji konkursowej są ostateczne.

13. Sytuacje nieobjęte niniejszym regulaminem rozstrzygają Organizatorzy Konkursu.

14. Wszelkie dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać pisząc na adres: wkrainiebajek-konkurs@wp.pl lub pod numerem telefonu 530 979 484.

15. Organizator nie bierze udziału w tym konkursie.

16. Prace prosimy nadsyłać na adres:

Malawa 199B

36 - 007 Krasne

z dopiskiem "W krainie bajek – stwórz swoją książeczkę"

Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy wspaniałych pomysłów!

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki „W krainie bajek – stwórz swoją książeczkę”

Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2014r. poz.1182, 1662) wyrażam zgodę na wykorzystanie danych osobowych mojego dziecka/podopiecznego …………………………………………………………………………………..lat…………….*, uczęszczającej/ego do Przedszkola……………………...………………………………………………………………………………..…** w……………………………………………………………………….*** w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego „W krainie bajek – stwórz swoją książeczkę” organizowanego przez Gminne Przedszkole w Malawie, woj.podkarpackie. Jestem świadoma/y dobrowolności podania tych danych oaz zostałam/Em poinformowana/y o prawie wglądu do nich oraz możliwości ich poprawienia.

Podpis rodzic/opiekuna:……………………………………………………..

*wpisać imię i nazwisko oraz wiek dziecka; **wpisać nazwę przedszkola: ***wpisać nazwę miejscowości, w której znajduje się przedszkole

Termin: 2016-05-30
Zasięg konkursu: Konkurs ogólnopolski