Kiosk

Uzyskaj dostęp do ponad 2000 scenariuszy i artykułów dostępnych w naszym kiosku. Już od 18 zł miesięcznie.

(15. sekundowa wersja demo utworu, aby pobrać pełną wersję kliknij pobierz)

Za siódmą górą, za siódmą rzeką - wersja wokalna (PD, mp3)

W publikacji zamieszczone zostały teksty inscenizacji znanych i lubianych legend pochodzących z różnych obszarów naszego kraju. Dzięki realizacji tych przedstawień dzieci dowiedzą się m.in. skąd wzięły się koziołki na poznańskiej wieży ratuszowej, jak postała Wisła, dlaczego ... więcej
Ten plik można pobrać za pomocą przelewu (3.99 PLN brutto).

festiwalpiosenkibpkoncertpiosenkibp

Więcej w podobnej tematyce znajdziesz klikając w jeden z tagów lub skorzystaj z wyszukiwarki

Teraz popularne

Ostatnio pobierane

W publikacji zamieszczone zostały teksty inscenizacji znanych i lubianych legend pochodzących z różnych obszarów naszego kraju. Dzięki realizacji tych przedstawień dzieci dowiedzą się m.in. skąd wzięły się koziołki na poznańskiej wieży ratuszowejjak postała Wisła, dlaczego św. Jakub został patronem Olsztyna i skąd wzięła się sól w naszych kopalniach. Poznają także m.in. legendę o pochodzeniu toruńskich piernikówo złotej kaczce, o Bazyliszku i smoku wawelskim oraz o stworzeniu górala.

Wspólne przygotowanie spektaklu - w jego warstwie słownej, muzycznej, plastycznej – daje dzieciom okazję do wszechstronnego włączenia się w powstawianie artystycznego dzieła. Rola znajdzie się dla każdego dziecka – zarówno dla tych szczególnie aktorsko utalentowanych, jak i dla mniej śmiałych i małomównych – i każde dziecko z grupy zasłuży na oklaski i uznanie ze strony Widzów. Swoje możliwości będą mogły zaprezentować dzieci uzdolnione wokalnie, wykonując chóralnie piosenki stanowiące część każdej z inscenizacji.

W skład publikacji wchodzą:

książka zawierająca 18 scenariuszy inscenizacji teatralnych dedykowanych dzieciom w wieku przedszkolnym oraz starszym;

płyta Audio-CD, na której znajdują się 23 piosenki występujące w treści scenariusza – w wersji wokalnej oraz instrumentalnej;

płyta Data-PC, na której zamieszczone zostały nagrania efektów dźwiękowych (wzbogacających warstwę muzyczną każdego przedstawienia oraz tworzące tło dźwiękowe dla odgrywanych treści), podkłady do piosenek oraz pliki PDF z przedstawieniami rozpisanymi na role.