Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mały człowiek i duży pies


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 3864


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 

W naszym przedszkolu już od kilku lat regularnie organizujemy zbiórki darów dla schroniska w Chorzowie. Rodzice aktywnie wspomagają nas w tych działaniach, bezinteresownie przynosząc suchą karmę , puszki, koce i inne artykuły przydatne w schronisku. Zaangażowanie rodziców jest bardzo duże, korzystając z pomocy przedszkola mogą dodać swoją cegiełkę  dla potrzebujących, a przy okazji nauczyć swoje dziecko jak ważna jest pomoc istotom jak najbardziej od nas zależnym. Przykład dawany z góry świetnie rozwija poczucie obowiązku jak i empatię, a  dzieci najszybciej uczą się poprzez działanie.  

 

W tym roku odwiedziły nas również zaprzyjaźnione pieski, które regularnie uczęszczają na zajęcia z dziećmi. Jest to Optimus i Drops – duet psich terapeutów. Opi  wielki i czarny, leży między dziećmi niczym posąg, czekając na pieszczoty i drapanie za uchem, Dropsik zaś malutki, biegający po całej sali, , łapczywie wyszukujący smakołyków w rączkach dzieci i gorliwie próbując rozdać buziaki każdemu maluchowi. Spotkania w poszczególnych grupach miały na celu pokazanie dzieciom że pies to żywa istota, która czuje, myśli, ma ważne potrzeby do zaspokojenia (picie, jedzenie, spacer, zabawa, nauka). W grupach starszych szczególną uwagę zwrócono na potrzebę wizyt  u psiego lekarza oraz oznaczenia psa. Mała tabliczka przyczepiona do obroży otrzymana od weterynarza  lub wykonana samodzielnie może często uratować psu życie. Dzieci jak zwykle reagowały radością, angażowały się w gry i zabawy ze zwierzętami. Podsumowaniem  akcji w przedszkolu były wykonane przez dzieci rysunki, przedstawiające zabawy lub sposoby dbania o czworonoga.

 

Przez cały rok szkolny grupa Pszczółki wpłaca pieniądze na konto Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie, ponieważ mają tam swojego pupila. Jest to mały, kudłaty, nie najmłodszy już piesek, którego nazwaliśmy Bączek. Kwota do zbiórki jest niewielka – 30zł - dzieci chętnie wrzucają do puszki drobne pieniążki „dla Bączka”.  Rodzice Pszczółek aktywnie  wspierają działania grupy, a dzieciaki cieszą się że mają „własnego” pieska.

 

Dominika Sosnowska , Dorota Kozioł- Żurawska nauczycielki Miejskiego Przedszkola nr 93 w Katowicach. 

 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!