Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Spotkania z psem


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 13 lat temu, wyświetleń 8265


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Od trzech lat w naszym przedszkolu odbywają się zajęcia z psami. Nie jest to typowa dogoterapia, bowiem w zajęciach bierze udział duża grupa dzieci, dla których przewidziany jest ten sam sposób pracy, według ustalonego planu. Dzieci mogą poznać zasady pracy z psem, uczą się właściwego stosunku do zwierząt, opieki, pomocy. Jednakże najważniejsza jest tutaj zabawa.

 

Podczas zajęć dzieci urządzają wyścigi z psami, skoki, tory przeszkód, mosty, przeciąganie liny, rzucanie aportów. Tak bezpośredni kontakt z psami, w ruchu i działaniu pozwalają dzieciom na przełamanie bariery strachu przed psami, poznać zabawy, które mogą następnie wykorzystać w swoim domu ze swoim pupilem. Duży nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo – pies to nie tylko towarzysz zabaw, ale także potencjalne zagrożenie. Dzieci uczą się jak postępować w kontakcie z obcym psem, jak się chronić i obronić w razie ataku. Dla chłopców najlepszą zabawą są oczywiście aporty i wyścigi, dziewczynki chętnie czeszą, głaszczą i opiekują się psiakami.

 

Tego typu zajęcia pozwalają dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Są także relaksujące, nic bowiem nie działa lepiej  niż rytmiczne głaskanie psa i słuchanie jego oddechu… Psy zostały wyszkolone w zakresie PT, potwierdzone egzaminami w PZK, oraz przeszły profesjonalne szkolenie z zakresu dogoterapii i pracy z dziećmi.

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!