Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Warsztaty z rodzicami


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 12492


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Jako nauczyciel bardzo cenię sobie możliwość aktywnej współpracy z rodzicami. Zajęcia otwarte pozwalają rodzicom naszych wychowanków poznać środowisko w którym przebywa dziecko, warsztat pracy nauczyciela, zasady prowadzenia zajęć, czyli codzienny świat przedszkolaka niejako od kuchni. Wśród rodziców największym powodzeniem cieszą się jednak te zajęcia, w których mogą bezpośrednio uczestniczyć.

 

Od pięciu lat organizuję w przedszkolu wielkanocne warsztaty dla rodziców. Wspólnie z dziećmi i rodzicami, w godzinach popołudniowych, przy kawie i herbatce, pozwalamy rozkwitnąć naszym, nierzadko ukrytym, talentom plastycznym. Najważniejszy jest tutaj temat przewodni. Były już doniczki na pszenice, chlebki do koszyczka, pisanki, a w tym roku palmy wielkanocne. Zebrany worek słomy, bibułki, wstążki i klej na gorąco pozwoliły rodzicom i dzieciom wyczarować naprawdę ciekawe palmy.

 

Rodzice wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań – opanowania umiejętności wykonania papierowych kwiatów. Nie jest to zadanie trudne, wymaga jednak pewnych określonych działań. Dzieci były zachwycone, że teraz to rodzice, nie one, są pod opieką nauczycielki. Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły że wspólnie spędzone dwie godziny minęły stanowczo za szybko…

 

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się