Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Małymi krokami w ekologię


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 3293


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 Dzień Ziemi w naszym przedszkolu został w tym roku przygotowany przez grupę Motylki, która zaangażowała każdą grupę przedszkolną do działania. Podczas porannego spotkania dzieci  zaprezentowały piosenki o zwierzętach, którym towarzyszyły postacie związane z daną piosenką. Została również przygotowana wystawka tematyczna, pozwalającą  wychowankom i ich rodzicom  na zapoznanie się z czynnikami zagrażającymi naszej planecie – śmieci, emisja CO2 , za duże zużycie  wody, prądu, węgla, ropy, gazu, drewna.

 

Od wielu lat przyświeca nam wszystkim idea, aby każdy z naszych wychowanków wiedział na czym polega ochrona środowiska i potrafił wykorzystać zdobyte wiadomości w praktyce. Drobne działania takie jak zbiórka baterii, makulatury, zbieranie śmieci czy też oszczędzanie wody podczas mycia zębów pokazują dzieciom że ochrona środowiska  w naszym przedszkolu to nie tylko puste słowa, ale aktywne działanie, przynoszące korzyści Matce Naturze.

 

Podsumowaniem Dnia Ziemi było posadzenie przez każdą z grup drzewka w ogrodzie przedszkolnym. Znalazły się tutaj świerki, sosny, modrzewie i buki. Dzieci maja teraz za zadanie dbać o swoje drzewo, pilnować aby nie uległo zniszczeniu podczas codziennych zabaw w ogrodzie. W ten sposób, małymi krokami budzimy świadomość ekologiczną przyszłych, dorosłych ludzi, którzy za kilka, kilkanaście lat będą decydowali co jest dla nich najważniejsze – nieujarzmiony ekologicznie postęp czy życie w czystym, przyjaznym środowisku.

 

Aneta Lenard nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 93 w Katowicach


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się