Urodziny Marchewki !

Wydarzenie dodał(a) Agnieszka Werecka

Przygotowania do urodzin rozpoczęliśmy już od samego rana. Wszystkie  dzieci i panie przybrały barwy marchewki{oczywiście pomarańczowe}.Najpierw zawrzało w naszych „Krasnoludkach”   wydzierały bowiem portret Marchewki. Gumisie pracowicie  wyciskały sok marchewkowy - sokowirówką. Natomiast Smerfy przygotowywały wspólnie z panią Grażyną i Bogusią surówkę  z marchewki i jabłek przy pomocy malaksera. Z  kolei  Kangurki  wykonały  marchewkowe piękności –wykorzystując do tego różne ozdoby  i pomoce plastyczne .

Podczas spotkania  urodzinowego wszystkie dzieci dowiedziały się , że marchewka to roślina astralna, która kumuluje energię światła słonecznego i promieni kosmicznych. Pijąc sok czy jedząc surówki dostarczamy sobie  energii  kosmicznej . Taka kuracja oczyszcza krew oraz wątrobę, wzmacnia włosy, paznokcie, a cerze nadaje piękny złocisty odcień, bez korzystania z pomocy samoopalaczy. Sok z marchwi   pijemy zawsze z dodatkiem kilku kropel oleju lub oliwy by ułatwić przyswajanie  beta- karotenu jednego z ważniejszych oksydantów, zwalczających wolne rodniki. Podczas spotkania odbyły się konkursy sprawnościowe np. marchewkowe pole czy marchewkowe puzzle, czy też konkurs znajomości warzyw, które przedszkolaki odgadywały bezbłędnie .Degustacja marchewki przebiegała na bieżąco, ponieważ każdy kto brał aktywny udział  w spotkaniu otrzymywał  piękny okaz marchewki  gotowy od razu do schrupania .

Podczas urodzin marchewki panie:  Ela i Marta dokonały rozwiązania  bardzo  trudnego  zadania ,a mianowicie wybrały marchewkowego  króla i królową .Królowa  Amelka  i Król Hubert  otrzymali korony i berła- oczywiści marchewkowe, czuwali nad prawidłowym i przyjemnym przebiegiem zabawy  urodzinowej. Piosenką przewodnią była ”Na marchewki urodziny”, doskonale bawiły się wszystkie dziewczynki i chłopcy a i pań nie opuszczał dobry humor..Na zakończenie  urodzin wszyscy uczestnicy otrzymali portret marchewki do kolorowania z przepisem dla mamy na cudowne cisto marchewkowe. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przebraniu dzieci tego dnia.

Urodziny marchewki  nasze przedszkolaki obchodziły z w związku z realizacją programu” Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Bogusława Rogulska

od Agnieszka Werecka