Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Dla czterech łap...


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 3148


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W naszym przedszkolu zorganizowana została akcja zbiórki darów dla schroniska pod hasłem „Dla czterech łap”. Rodzice, dzieci oraz personel przedszkola aktywnie uczestniczyli w akcji – była ona największa od kilku lat. Zebrano około 100 kg suchej karmy, ponad 30 puszek z jedzeniem dla zwierząt, kilkanaście kilogramów kaszy, ryżu i makaronu oraz sporą ilość koców, ręczników oraz przysmaków dla zwierząt. Wszystkie dary zostały przekazane Schronisku dla zwierząt w Chorzowie.

 

W ramach projektu przeprowadzone zostały w poszczególnych grupach zajęcia tematyczne, związane z prawidłową opieką nad zwierzętami, bezpieczeństwem oraz obowiązkiem znaczenia zwierząt – znaczki. Duży nacisk w grupach starszych został położony na odpowiedzialne podejście do zwierząt domowych – zwierzę nie jest rzeczą, nie jest zabawką. Dzieci brały udział w zajęciach z psami, podczas których naocznie mogły zobaczyć jak o zwierzę trzeba dbać, bawić się z nim i jak zachowywać się wobec obcych psów i kotów. Zajęcia z psami miały również dla dzieci znaczenie terapeutyczne – podczas kontaktów indywidualnych widać było jak ważna dla każdego z nich jest możliwość przytulenia, położenia się koło psów, popatrzenia im w oczy czy choćby karmienia z ręki. Dzieci stawały się spokojniejsze, wyciszone, starały się nie zrobić krzywdy psiakom. Grupa trzylatków bawiła się z dwumiesięcznym szczeniakiem goldena – wszystkie dzieci zachowywały się wzorowo w stosunku do psa, wiedząc że jest to żywe stworzenie, które odczuwa ból i strach tak jak my. Radość, jaka sprawił im piesek swoją wizytą była przeogromna, rozmowy na jego temat trwały kilka dni.

 

W ramach realizacji projektu przeprowadzony został również konkurs plastyczny „Jestem przyjacielem zwierząt”, przeznaczony dla rodziców i dzieci. Celem konkursu była współpraca rodzica i dziecka podczas tworzenia pracy oraz propagowanie świadomego podejścia do zwierząt. Właśnie ta współpraca była głównym kryterium podczas oceny przez jury. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą inicjatywą i kreatywnym podejściem do tematu. Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały przekazane przez dyrektora MP 93 mgr Marię Struzik.

 

Mamy nadzieję że realizacja projektu przyniesie wymierne efekty i dzieci świadomie będą podchodziły do obowiązków związanych z psami. Oczywiście, zarówno dzieci jak i dorośli…

 

Koordynatorzy

Dorota Kozioł- Żurawska

Barbara Wójcik

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Kartka z kalendarza


Wiemy jak cenny jest Twój czas, dlatego co miesiąc otrzymujesz od nas komplet gotowych materiałów, które pomogą Ci przygotowywać się do zajęć – szybko, łatwo i przyjemnie!

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się