Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Bajeczka dla chorego dziecka


Wydarzenie dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 14 lat temu, wyświetleń 2559


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Na przełomie listopada i grudnia została przeprowadzona w naszym przedszkolu zbiórka książek pod hasłem "Bajeczka dla chorego dziecka", w ramach projektu „Książka dla szpitala”. W holu zostało przygotowane specjalne miejsce, gdzie dorośli i dzieci mogli składać przyniesione przez siebie książeczki.

 

W trakcie zajęć nauczycielki prowadziły pogadanki z dziećmi na temat projektu. Zachęcały wychowanków do podzielenia się z potrzebującymi wsparcia dziećmi swoją ulubioną lekturą, aby dzieciaki przebywające w szpitalu poczuły się lepiej, mogły choć na chwilkę oderwać się od spraw związanych z chorobą. Do dorosłych skierowane zostały słowa „Nie każde dziecko może powiedzieć – poczytaj mi mamo…”.

 

Oddźwięk na akcję zbiórki był  duży – łącznie zebrano 120 książek! Książki zostały przekazane Chorzowskiemu Centrum Pediatrii i Onkologii – Oddziałowi Chirurgii Dziecięcej. W imieniu małych pacjentów ksiązki odebrała pielęgniarka koordynująca Grażyna Rogala. Wierzymy, iż nasze zaangażowanie w projekt przyniesie małym pacjentom, często ciężko dotkniętym przez los, odrobinę radości uśmiechu na twarzy.

 

Koordynatorzy

Dorota Kozioł – Żurawska

Krystyna Jagielska

Książka dla szpitala


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!