"Dziękuję, przepraszam, proszę" w Przedszkolu "Tęczowy ogród"

Wydarzenie dodał(a) Tomasz Jurczak

W dniu 30.04 w grupie maluchów przedszkola „Tęczowy ogród” zostały przeprowadzone zajęcia mieszczące się w obszarze rozwijania umiejętności społecznych dzieci. Tematem zajęć były „Magiczne słówka - dziękuję, przepraszam i proszę”. Nauczycielka zamieniła się w dobrą wróżkę - Dobruszkę, która na początku zajęć zaczarowała wszystkie dzieci by od tamtejszego dnia były dla siebie uprzejme i miłe oraz zdobywały mnóstwo przyjaciół. Pomóc im w tym miały trzy magiczne słówka o których mówi wiersz S. Karaszewskiego pt. „Magiczne słowa trzy”. Wiersz ten był zaklęciem, które wróżka użyła na początku zajęć by zaczarować dzieci. Po przeczytaniu zaklęcia, wróżka powiesiła plakat z tym właśnie zaklęciem na tablicy. Następnie Dobruszka przeczytała dzieciom zagadki, a zadaniem maluchów było odgadnięcie o jakich magicznych słowach jest mowa (dziękuję, przepraszam i proszę). Po odgadnięciu zagadek dzieci wraz z wróżką zaśpiewały piosenkę pt. „Grzeczne słówka” Presto Music Center Children Choir. W dalszej kolejności wróżka Dobruszka pokazała maluszkom obrazki na których przedstawione były różne sytuacje z życia przedszkola. Zadaniem dzieci było odgadnięcie w jakiej sytuacji używamy słów dziękuję, proszę i przepraszam. Nauczycielka wróżka pokazała przedszkolakom także książkę o Dobrych Obyczajach. Wytłumaczyła, że w życiu należy kierować się pewnymi zasadami zwanymi savoir vivre.
Następnie przedszkolaki zgodnie uczestniczyły w zabawie ruchowej. Podczas gdy wróżka grała na janczarach, maluchy biegały w wyznaczonym kierunku. Na przerwę w muzyce ich zadaniem było serdeczne przywitanie się z kolegą, przytulenie się do kogoś, szczery uśmiech, powiedzenie koledze coś miłego. Dzieci wraz z wróżką zagrały także w grę pt. „Dobre wychowanie”. Każdy z maluchów otrzymał medal grzecznego i uprzejmego przedszkolaka, a zwieńczeniem zajęć było pokolorowanie obrazka przedstawiającego chłopca, który dziękuje dziadkom za otrzymany prezent.

Dziękuję, Przepraszam, Proszę

Projekt wspomagający realizację celów wychowania przedszkolnego w obszarze rozwijania umiejętności społecznych przedszkolaków.

od Tomasz Jurczak

do Tomasz Jurczak