Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

ŚWIĘTO WODY I ZDROJKA


Wpis dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 6 lat temu, wyświetleń 502


Wpis został sprawdzony przez moderatora

„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najstarszych i najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce. Został on zainicjowany w 2009 r. przez Żywiec Zdrój, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci. W ramach realizacji programu pięciolatki obchodziły 10.04 „Święto wody i Zdrojka”, podczas którego poszerzały swoją wiedzę na temat znaczenia niezwykle istotnej roli wody w życiu człowieka oraz przyrodzie. Oczywiście zdobywanie nowych informacji nie mogło się odbyć bez wesołych, a zarazem atrakcyjnych zabaw. Przedszkolaki między innymi zgadywały, jakie substancje są rozpuszczone w wodzie za pomocą smaku i węchu. Podczas zabaw ruchowych poszerzały słownictwo o nowe pojęcia (pragnienie). Dzieci potrafią podzielić wodę na dwie grupy: stałe, ciecze. Ponadto wiedzą, iż występuje ona również w stanie gazowym, np. w postaci pary wodnej. Wodne wyścigi rzędów nie dość, że były źródłem radości – sprawiły, iż pięciolatki czuły pragnienie i z wielką niecierpliwością czekały na kubek wody – jak to określiły „kubek zdrowia”. Zdrojkowe przygody będą trwać w naszej grupie do końca tygodnia.


Zobacz wszystkie wpisy
od Katarzyna KotlarekWyślij wiadomość
do Katarzyna Kotlarek

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się