Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


  • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

„WIEJSKIE PRZEDSTAWIENIE” – ZABAWY INTEGRACYJNE


Wpis dodał(a) Katarzyna Kotlarek
ponad 5 lat temu, wyświetleń 418


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Umiejętne zastosowanie zabaw integracyjnych ma duże znaczenie dla całego procesu pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Kształtują one między innymi poczucie odpowiedzialności wynikające z relacji wzajemnego współdziałania i podejmowania decyzji, umożliwiają nawiązanie więzi, wytworzenie przyjaznej atmosfery. 13.03. pięciolatki ponownie spotkały się z maluszkami. Tym razem przedszkolaki zostały podzielone na drużyny, w których wykonywały zadania związane z obejrzanym wcześniej teatrzykiem cieni pt. „Domy trzech świnek”. Dzieci prezentowały cienie zwierząt, tworzyły balonowe świnki oraz ich domy z freblowskich darów, zaganiały zwierzęta do zagrody za pomocą łapek. Był to fantastycznie spędzony czas. Podczas zajęć zostały wykorzystane elementy metody F. Froebla.

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

Komentarze

Wyślij wiadomość do Katarzyna Kotlarek

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
150 zł w prezencie za zakup wyprawki plastycznej! sprawdź