Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Mamo, Tato pobaw się ze mną!


Wpis dodał(a) Anna Kotas 9 miesięcy temu, wyświetleń 100


Wpis został sprawdzony przez moderatora

W Przedszkolu nr 5 im. Przyjaciół Bohaterów Bajek w Łaziskach Górnych cyklicznie, raz na dwa tygodnie, prowadzone są zajęcia, w których biorą udział dzieci wraz z rodzicami. Trwają one 0,5 - 1 godziny.

Celem głównym tych zajęć jest wspieranie rozwoju mowy dziecka oraz zachęcenie rodziców (opiekunów) do podejmowania zabaw rozwijających mowę dziecka. Ważną rolę w tym procesie odgrywa rozbudzenie zainteresowań językiem – jako sposobem komunikacji międzyludzkiej. Podstawowym zadaniem jest wyeliminowanie ewentualnych wad wymowy oraz budowanie świadomości lingwistycznej.Drugim ważnym celem jest kształtowanie u dziecka kompetencji społeczno - emocjonalnych, które mają wpływ na prawidłowe nawiązywanie interakcji z innymi, budowanie więzi z ludźmi oraz rozwijanie pozytywnego obrazu siebie samego.

Do udziału w zajęciach zaproszeni są rodzice (opiekunowie) dzieci 4 i 5-letnich, objętych pomocą psychologiczno – pedagogiczną w placówce.

Rodzice, przed każdym zajęciem, otrzymują imienne zaproszenie do udziału. Czynnie uczestniczą w zajęciach (zabawa z dziećmi, pomoc w wykonywaniu różnorodnych czynności, wspólne z dziećmi działania dydaktyczne).

Komentarze
Wyślij wiadomość do Anna Kotas