Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Zobacz nas


 • Strony www dla przedszkoli Nasze strony to gotowe rozwiązanie. Dostajesz od nas wszystko co potrzebujesz do prowadzenia strony www przedszkola.

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

" Geometryczna Pani Wiosna"- gdzie Wiosna ma sukienkę?


Wpis dodał(a) Dorota Kozioł- Żurawska
ponad 6 lat temu, wyświetleń 1526


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Oj, działo sie działo w naszej grupie! Pewnego marcowego dnia, gdy zastanawiając się co dzisiaj będziemy porabiali leżeliśmy na dywanie, kontemplując uroki sufitu, przyszła do nas jedna z nauczycielek, mowiac że do jej sali wpadł list, zaadresowany do naszej grupy, do Pszczółek! List szybko rozinęliśmy ( a był to potęzny kawał papieru), a tam... oj, same trudności. Napisał do nas tata Rok, który ma cztery córki - Wiosnę, Lato, Jesień, Zimę. Okazało się, że figlarny wiosenny wietrzyk, ledwo co obudzony po zimowym śnie, tak mocno dmuchnął, że rozwiał na cztery świata strony sukienkę Wiosenki! I ta nie chce do nas przyjść, bo nie ma w czym. Zostawił nam również wskazówki, jak odnaleźć sukienkę. Sam tego nie mógł zrobić, bo musiał pilnować swoich 12 synów, żeby się nie przestawiali w kalendarzu, co teraz właśnie próbują zrobić. 

Wszystkie wskazówki zamknięte były w kopertach. Opiszemy skrótowo, co trzeba było zrobić, bo pracy mieliśmy że ho, ho! Grunt że sukienkę znaleźliśmy, Wiosna pokazała nam się na chwilkę i znowu uciekła... Plotka głosi, że teraz jej wzorki na sukience nie pasują. 
ps: Niestey, zdjęcia naszej Pani też wywiało z aparatu, a tutaj już nie mamy wskazówek jak je odnaleźć. Przesyłamy kilka naszych fotek, bo z matematyką kochamy się na codziń baaaardzo!

 1. Odczytanie listu od Roku.
 2. Układanie kopert wg. wartości 1 – 10
 3. Rozwiązywanie zadań z fiszek
 4. Fiszka 1 - omówienie planu działania
 5. Fiszka 2 – Rozwiązywanie zagadek o figurach geometrycznych „Ulubione kształty Pani Wiosny”, wskazywanie odpowiednich figur. 
 6. Fiszka 3 - odszukiwanie w Sali kształtów figur znajdujących się w przestrzeni – meble, plakaty, zabawki. Przyklejanie kartek z figurą w danym kształcie
 7. Fiszka 4 – odnajdywanie w Sali kolorów wg symboli słońca - żółty, chmurki - niebieski oraz drzewa – zielony.
 8. Fiszka 5 – zabawa ruchowa przy muzyce. Rozdanie dzieciom naklejek z figurami geometrycznymi. Wyjaśnienie zasad zabawy – tańczą tylko te dzieci, które mają nakleją z figurą podaną w piosence. W trakcie refrenu tańczą wszystkie dzieci.
 9. Fiszka 6 – rozwiązywanie zagadki o psie,  odszukanie odpowiedniego plakatu w Sali. Wycinanie figur geometrycznych z kart pracy. Praca przy stoliku.
 10. Fiszka 7 – zabawa ruchowa. Układanie figur geometrycznych na odpowiednich kartach – klasyfikacja z uwagi na kształt i kolor.
 11. Fiszka 8 – wyszukanie symbolu znaku zapytania w Sali przedszkolnej. Odnalezienie sukienki.
 12. Fiszka 9 – układanie i naklejanie figur geometrycznych na sukience wg. określonego kodu.
 13. Fiszka 10 – teksty swobodne, pisanie listu do Roku. Samodzielne układanie tekstu przez dzieci, przekazanie listu listonoszowi do wysyłki.

Jak widzicie, wcale nie było prosto.  Najbardziej nam się podobało pisanie listu do taty Roku, każdy mógł powiedzieć co chce, Pani wszystko zapisała, co do słowa. Ciężko było potem połapać się o co w tym chodzi, ale myślimy że Rok będzie wiedział. No i nadal czekamy na piękną Panią Wiosnę...

Poszukiwacze Przygód - W krainie matematyki


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Dorota Kozioł- ŻurawskaWyślij wiadomość
do Dorota Kozioł- Żurawska

Scenariusze zajęć


Szukasz scenariuszy zajęć na różne okazje? Sprawdź naszą bazę gotowych scenariuszy.

bliżej MAX nowość

Nieograniczony dostęp do scenariuszy, filmów oraz piosenek. Bliżej MAX łączy wszystkie nasze usługi w jeden wygodny i tani abonament! Subskrybując bliżej MAX, otrzymujesz także 10 pobrań, które możesz użyć do dowolnych pomocy dydaktycznych ze strony www.blizejprzedszkola.pl 


Komentarze

Wyślij wiadomość do Dorota Kozioł- Żurawska

Bądź jeszcze BLIŻEJ

Zapisując się na nasz newsletter otrzymasz na swoją skrzynkę mailową pomysły i inspiracje na zajęcia z przedszkolakami oraz informacje o nowych publikacjach, szkoleniach, a także… wyjątkowych promocjach!
Zapisz się!
16. edycja FORUM | Kraków | 25-26 kwietnia 2024 zapisz się