Kraina matematyki w przedszkolu Cztery Pory Roku w Kórniku

Wpis dodał(a) Kasia Kopec

W Naszym przedszkolu  w terminie  05.03 – 09.03.2018 r. odbyła się realizacja projektu Poszukiwacze przygód - Z matematyką za pan brat już od najmłodszych lat.  Celem ogólnym  było stworzenie możliwości zaprezentowania umiejętności matematycznych oraz uczenie współpracy w zespole  podczas wykonywania zadań. Dwie najstarcze grupy  przy realizacji projektu zostały podzielone na zespoły 4 osobowe. Przez cały tydzień zespoły współpracowały ze sobą rozwiązują wspólnie zadania matematyczne.

Pierwszego dnia: utrwalały umiejętności matematyczne i umiejętności logicznego myślenia na podstawie tekstu czytanego przy pomocy "Opowiadania matematycznego".

Drugiego dnia: utrwalały określenia czasowe na podstawie zdań przy pomocy gry "Prawda - fałsz"

Trzeciego dnia: Utrwalały przeliczanie elementów na podstawie figur przy pomocy obrazka

Czwartego dnia: Utrwalały wyznaczanie sumy na podstawie dwóch liczb przy pomocy domina liczbowego

Piątego dnia:  Ćwiczyły logiczne myślenie i uważne słuchanie  na podstawie dostrzegania regularności przy pomocy guzików, klocków i patyczków.

Każdego dnia zespoły miały do zdobycia określoną liczbę medali. Każdy ciężo pracował na sukces swojej grupy a zróżnicowanie zadań dało dzieciom wiele radości. Dzieci bardzo cieszyły się z własnych sukcesów, a przy tym urwalaliły niezbędne umiejętności matematyczne. Na koniec projektu każdy otrzymał dyplom Poszukiwacza przygód.

Poszukiwacze Przygód - W krainie matematyki

od Kasia Kopec