W krainie dobrych uczynków - Dzieci pomagają :)

Wpis dodał(a) KATARZYNA KOZAK

Śnieg zasypał pola, lasy.
Dokąd lecą głodne ptaki?
Kto je karmi po zamieci?
Kto? Wiadomo, małe dzieci.
O, już biegną dwie dziewczynki.
Rozsypały okruszynki.
Zjadły ptaszki chlebek biały.
Ćwir, ćwir – pięknie dziękowały.

„W krainie dobrych uczynków” to kolejny projekt edukacyjny, w którym nasze przedszkole wzięło udział. Przez tydzień przedszkolaki kształtowały opiekuńczą postawę wobec zwierząt. Dzieci poznały ptaki, które pozostają na zimę w Polsce i dowiedziały się jak mogą im pomóc, by przetrwały mrozy. Podczas oglądania i słuchania opowiadania dzieci dowiedziały się jak zbudować karmnik i co do niego kłaść, by ptaki były zadowolone. W podręcznikach pokolorowały karmnik wg wzoru. Powstały też indywidualne prace plastyczne: karmniki z bibuły. Ale nie tylko zimą dbamy o zwierzaki. Dzieci również dostały wywiesiły pokarmy dla ptaków. Przedszkole w ramach projektu odwiedził gość – Pan Radosław opowiedział nam o swojej pasji. Przybliżył dzieciom tematykę związaną z lasem i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje i odgłosy wybranych zwierząt (sarny, dzika, daniela, itp.) zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę. :)

Poszukiwacze Przygód - W krainie dobrych uczynków

od KATARZYNA KOZAK