"Na Antarktydę wyruszyć czas pingwinki już wypatrują nas"

Wpis dodał(a) Paulina Andrzejczak

W lutym dzieci z grupy „Kotki” oraz „Misie” wyruszyły w podróż na Biegun Północny. Podczas tej wspaniałej przygody dzieci rozwijały swoje zainteresowania matematyczne - doskonaliły umiejętność liczenia, rozwijały orientację przestrzenną a także rozpoznawały i nazywały figury geometryczne. Na początku zajęcia dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Bajka o pingwinim jaju”, następnie ułożyły ilustracje obrazujące przedstawioną historyjkę według kolejności wydarzeń. Podczas zajęcia dzieci miały możliwość przeliczania pingwinów, jak również „łowienia” rybek. Dzieci doskonaliły swoją umiejętność klasyfikowania przedmiotów podczas segregowania rybek, które trafiały do pingwinków z kolorowymi koszyczkami. Przedszkolaki rozpoznawały oraz nazywały figury geometryczne, po czym układały je na tackach za pomocą makaroników. Rozwijały orientację przestrzenną poprzez położenie rybki w odpowiednich miejscach wskazanych przez nauczyciela. Na zakończenie odbyły się „Pingwinkowe wyścigi”, które wzbudziły w dzieciach ducha sportowej rywalizacji. Dzieci podzielone na dwa zespoły musiały jak najszybciej dojść na piętach - tak jak poruszają się pingwinki, do planszy na końcu sali i dopasować swoją figurę geometryczną do odpowiadającego jej cienia. Podczas zajęcia dzieci aktywnie brały udział w proponowanych zabawach, które sprawiły im wiele radości a co najważniejsze rozwijały ich wiedzę i umiejętności.

Poszukiwacze Przygód - W krainie matematyki

od Paulina Andrzejczak