Bal Karnawałowy w Publicznym Przedszkolu w Tarłowie

Wpis dodał(a) Alina Jaworska

Karnawał to szaleństwo imprez i zabaw, które ogarnia cały świat! Jego fenomen polega na tym, że w znanej nam formie organizuje się go od kilku setek lat i nic nie wskazuje na to, by tradycje karnawałowe miały odejść w zapomnienie. Aby tradycji stało się zadość w przedszkolu w Tarłowie 10.02.2018 r. został zorganizowany „Bal przebierańców”. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń dla naszych przedszkolaków. Na ten jedyny dzień w roku dzieci czekały z wielką niecierpliwością.

W tym dniu szkolna sala gimnastyczna została zamieniona w „Lodową krainę”, w której królowały kolory błękit i biel. Już od rana w przedszkolu pojawiały się niezwykłe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek i filmów.  Zabawę, jak co roku, poprowadziła firma „Patigo” z Kielc.

Po uroczystym powitaniu wszystkich gości rozpoczęła się zabawa. Do wspólnego kółeczka porwała dzieci wróżka i  klown. Na sali  zrobiło się kolorowo a wszyscy bawili się wesoło. Podczas balu były organizowane różne zabawy i konkursy, tj. – rzucanie się piłeczkami, wyścigi w podawaniu piłki, rzuty poduszką do kosza, przenoszenie piłeczek szczypcami, odgadywanie zagadek, zabawy z chustą animacyjną, zabawa w pociąg.  Były specjalne piosenki dla par dziewczynki z chłopcem oraz  mamy z dzieckiem. Nie zabrakło takich przebojów jak: „Przez twe oczy zielone”, „Despasito”, „Gangnam style”, „Wyginam śmiało ciało”, „Kaczuchy”. Wróżka i klown nieprzerwanie zachęcali dzieci do zabawy a one dzielnie  dotrzymywały im kroku,  naśladując  ich w tańcu. Kulminacyjnym punktem balu była wizyta Świętego Mikołaja. Pomimo wielu obowiązków udało mu się do nas przybyć i przywieźć dzieciom upragnione prezenty. Święty pobawił się z dziećmi w rytmach muzyki a następnie każdemu osobiście wręczył prezent.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Nasz bal też dobiegł końca. Zmęczeni ale zadowoleni pożegnaliśmy się z wróżką, klownem, Św. Mikołajem, paniami, kolegami i koleżankami.

Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Poszukiwacze Przygód - W krainie tańca

od Alina Jaworska