Społeczność BLIŻEJ PRZEDSZKOLA

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

BAJKOWY BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2 W BARTOSZYCACH


Wpis dodał(a) Justyna Gajewska rok temu, wyświetleń 191


Wpis został sprawdzony przez moderatora

 WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE PODCZAS ,,BAJKOWEGO BALU KARNAWAŁOWEGO” W PRZEDSZKOLU PUBLICZNYM NR 2

             Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.  Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji ,,serpentyn”, oraz poznawały różne kroki taneczne zarówno tańca nowoczesnego jak i tradycyjnego.

Tak też było u nas.

W dniach 11-12.01.2018 w Przedszkolu Publicznym nr 2 odbył się ,,Bajkowy  Bal karnawałowy” Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań by wystrój „sali balowej" wprowadził dzieci w radosny bajkowy  nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki, delikatne motylki, rycerzy, smoka,  piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu Grupę Animacyjną Stowarzyszenia Bart Qultura z panem Krzysztofem Kowalskim i Biedroneczką i Myszką, którzy zachęcali wszystkich do tańca przygotowaną muzyką. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w tańcach oraz licznych  konkursach zręcznościowych, ruchowych –skokach w workach, plastycznych, oraz tanecznych.   Podczas odpoczynku przedszkolaki  słuchały zagadek o różnych postaciach bajkowych dzieci przebrane w te postaci mogły się zaprezentować przed całą społecznością przedszkolną.

 Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch  i innych przebojów znanych dzieciom.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom  spędzenie czasu w miłej i bajkowej  atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

 Kolejny bal karnawałowy już za rok

Krystyna Sekita, Justyna Gajewska

 

 

Komentarze
Wyślij wiadomość do Justyna Gajewska