Akademia Edukacji posiada AKREDYTACJĘ Małopolskiego Kuratora Oświaty

Społeczność

Miejsce na to, by zainspirować. Siebie i innych. Wieści z życia przedszkoli, konkursy, odpowiedzi na nurtujące Was pytania.

Zespół Miejskich Przedszkoli nr 1 - MP nr 38 w Rudzie Śląskiej


Wpis dodał(a) Kasia Smyczek
ponad 3 lat temu, wyświetleń 363


Wpis został sprawdzony przez moderatora

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Rudzie Śląskiej jak co roku zoogranizowały zbiórkę karmy, kocy i środków czystości dla schroniska "Fauna" w Rudzie Śląskiej. Dary przekazały pani kierownik schroniska podczas jej wizyty w przedszkolu z suczką Belindą. Podczas zajęć dowiedziały się jak wygląda życie zwierzaków w schronisku, poruszone opowieścią postanowiły zaadoptować wirtualnie pieska. Zaadoptowany piesek nazywa się Czarny jest bardzo przyjazny , lubi dzieci i tęskni za zabawą z nimi, dlatego odwiedzimy go wiosną by wyjść z nim na spacer. Jeden z naszych przedszkolaków bardzo przejął się losem bezdomnych piesków i został wolontariuszem schroniska "Fauna". W każdą sobotę chodzi do schroniska z tatą i wyprowadza psiaki na spacer, zawsze ma dla nich jakiś smakołyk. 

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.


Strona projektu


Zobacz wszystkie wpisy
od Kasia SmyczekWyślij wiadomość
do Kasia Smyczek

Komentarze

Wyślij wiadomość do Kasia Smyczek