Bliżej pieska w Niepublicznym Przedszkolu "Kolorowy Świat" w Bielawkach

Wpis dodał(a) Anita Stanisławska

W ramach realizacji projektu „Bliżej pieska” dzieci z naszego przedszkola spotkały się po raz drugi w tym roku szkolnym z pieskiem Badim i P. Agatą Michalak, dyplomowanym terapeutą kynologiem. Tym razem tematem spotkania były małe pieski, czyli szczeniaczki. Przedszkolaki rozpoznawały na zdjęciach rasy psów, niektóre z nich były już dzieciom znane, np. .jamnik czy dalmatyńczyk, a niektóre dopiero poznały z pomocą P. Agaty, np. maltańczyka czy buldożka francuskiego. Dopasowywały obrazki szczeniąt do obrazków psów dorosłych, opisywały wygląd piesków, określając ich wielkość, kolor i długość sierści. Oczywiście nie zabrakło też zabawy ruchowej "Pieski, pieski do domu", nauki piosenki o piesku oraz obowiązkowego pogłaskania Badiego, co dzieciom sprawia nieustającą przyjemność. Nasi podopieczni jak zawsze, z uśmiechem na buziach, chętnie i aktywnie brały udział we wszystkich zaproponowanych zabawach, które pomagają im lepiej poznać świat zwierząt.

Bliżej Pieska

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

od Anita Stanisławska

do Anita Stanisławska