Wiemy jak dbać o zwierzęta i ptaki w okresie zimy

Wpis dodał(a) Monika Prządak

Dzieci z Przedszkola nr 5 im. Jasia i Małgosi w Płońsku wiedzą, że należy pamiętać o zwierzętach i ptakach w okresie zimy. Wizyta Smerfów w lesie późną jesienią spowodowana była chęcią pomocy zwierzętom w przetrwaniu trudnego, zimowego czasu. I choć warunki atmosferyczne nie zachęcały do spacerów, dzieci z ochotą wędrowały przez las do paśnika. Razem z p.Anią (żoną P. leśniczego) umieściły w paśniku pokarm dla leśnych zwierząt (siano, warzywa). Nasza przewodniczka opowiedziała 4 - latkom o zwierzętach, które przychodzą w to miejsce podczas zimy, kiedy w warunkach naturalnych nie mogą zdobyć pożywienia. Ciekawostką była dla dzieci także lizawka z sola dla zwierząt.
Nie zapomnieliśmy również o ptakach, dla których przywieźliśmy ze sobą gotowe przysmaki do rozwieszenia na gałązkach drzew. Starsze dzieci z grupy Muchomorki podsumowując omawianą tematykę wykonały prace plastyczne - Ptaki zimą. Dzieci dowiedziały się jakie ptaki zostają z nami na zimę, które przylatują do Polski, a także w jaki sposób możemy pomagać ptakom przetrwać ten chłodny i często mroźny okres. W ogrodzie przedszkolnym w pobliżu swoich okien zamontowały karmnik i obiecały całą zimę uzupełniać w nim pokarm dla zgłodniałych ptaszków.

Poszukiwacze Przygód - W krainie dobrych uczynków

od Monika Prządak