„Gumisiowa” wycieczka do fabryki bombek w Bydgoszczy

Wpis dodał(a) Wioletta Wojtalewicz

Jedną z tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest strojenie choinki. W ten przedświąteczny czas grupa dzieci 4-letnich „Gumisie” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek „Sopel” w Bydgoszczy. Dzieci dowiedziały się jak wygląda proces produkcji najbardziej popularnych ozdób choinkowych. Pierwszym miejscem, jakie oglądały w fabryce była dmuchalnia ręczna, gdzie nad otwartym ogniem rozdmuchiwane są szklane rurki. Następnie w srebrzalni pokrywa się wewnętrzne ścianki bombek azotem srebra. W lakierni specjalne urządzenia pokrywają zewnętrzną część bombek kolorowymi lakierami, a następnie bombki trafiają do dekoratorni, w której pracownicy ręcznie dekorują bombki pędzelkami i obsypują brokatem. Stamtąd bombki trafiają do miejsca gdzie zaopatrzone są w haczyki i wędrują do pudełek. Na koniec zwiedzania przewodniczka zaprowadziła dzieci do galerii, w której mogły podziwiać unikatowe egzemplarze wyprodukowanych bombek. Na pamiątkę pobytu w bydgoskim „Sopelku” każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem. Wycieczka dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w zbliżającą się atmosferę świąt.

Wychowawczyni

Wioletta Wojtalewicz